5.10.2023, 10:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Hitman: Krwawa Forsa trafi na smartfony i Switcha po 17 latach

Wydany przez IO Interactive w 2006 roku Hitman: Krwawa Forsa doczeka się nowych portów. Zmierza na smartfony i Switcha z podtytułem Reprisal.

Wydając w 2000 roku Hitmana: Codename 47, IO Interactive pewnie nie wiedziało, że stworzyło podwaliny pod całą serię i masę innych gier (przypominam, że teraz Hitman 3 stał się grą-usługą) w świecie Agenta 47. Czyli też niejako w naszym świecie, o czym pisał niegdyś Ninho. W 2006 roku ukazał się jeden z klasyków serii, czyli Hitman: Krwawa Forsa – po 17 latach od tamtego dnia developerzy postanowili przywrócić pamięć o tej odsłonie i pokazać ją w nowych szatach.

I nawet niejako pod nową nazwą, bo nadchodzący projekt nazywać się będzie Hitman: Blood Money – Reprisal. Jest to odświeżenie klasycznej części serii, które przeniesie wydarzenia z pecetów na urządzenia mobilne – w tym przypadku smartfony z systemami Android i iOS oraz Nintendo Switche. Za produkcję odpowiedzialne jest Feral Interactive. Mamy nawet oficjalny zwiastun!

Na czym dokładnie ma polegać to odświeżenie – tego zapewne dowiemy się, jak już dostaniemy grę w swoje ręce (dosłownie, bo mobilki, czaicie żart?). Z opisu na razie wiemy, że znajdziemy tam ikoniczne lokacje na nowych platformach, ale będą także obecne pewne nowe rozwiązania. Jak na przykład nowa minimapa, tryb instynktu i szeroko rozumiane ogólne usprawnienia w rozgrywce inspirowane późniejszymi odsłonami z serii.

Nie mamy jeszcze dokładnie określonej daty premiery, lecz wiemy, że Hitman: Blood Money – Reprisal ukaże się tej jesieni na smartfonach, a w najbliższą zimę dojdzie do tego premiera na Nintendo Switchach.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze