22.04.2024, 07:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Helldivers 2 może zmierzać na Xboksy

Czy są jacyś posiadacze Xboksów, którzy chcieliby zamówić sobie odrobinę demokracji z dostawą na konsolę? Możliwe, że niedługo będzie taka możliwość.

Helldivers 2 powtórzyło sukces części pierwszej, a potem znacznie go przebiło. Początkowo ponadprzeciętna sprzedaż spotkała się z kiepskimi ocenami z uwagi na mizerny stan techniczny gry, jednak developerzy szybko wzięli się do roboty i załatali, co trzeba. Potem dyrektor kreatywny Arrowhead Game Studios zapunktował próbą wykazania się prokonsumencką postawą, a na efekty nie trzeba było długo czekać: Helldivers 2 zaliczyło wielki rekord, przebijając inne gry Sony.

Tytuł jest nieustannie rozwijany i wkrótce doczekamy np. kompletnej przebudowy systemu nagród, ale podczas gdy posiadacze konsol Sony i pecetów sieją wyjątkowo destrukcyjną demokrację wśród wrażych stworów, niemała grupka właścicieli Xboksów Series X|S siedzi w kącie i tylko obserwuje. Być może niedługo ulegnie to zmianie, ponieważ w ostatnim wydaniu podcastu XboxEry padła jasna deklaracja: trwają rozmowy nad wydaniem Helldivers 2 na konsolach Microsoftu. Shpeshal Nick, jeden z prowadzących, stwierdził, że obecny szef PlayStation jest bardziej otwarty na „pewne pomysły” i eksperymenty.

Rozmowy są podobno na bardzo wstępnym etapie. Nie możemy wykluczyć, że ostatecznie strony nie dojdą do porozumienia, ale warto być dobrej myśli – obecny szef PlayStation niedawno wypowiadał się pozytywnie na temat rozwijania gier Sony również na innych platformach.

Helldivers 2 ciągle może pochwalić się wysoką, stabilną liczbą graczy – po grę sięga codziennie około 200 tysięcy osób tylko na Steamie. Odpływ chętnych do zabawy jest zupełnie normalny, o czym mówili niedawno także twórcy arcypopularnego Palworlda, ale wydanie gry na Xboksach Series X|S z pewnością przedłużyłoby szczyt popularności piekłonurków.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1095

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze