21.05.2024, 10:15Lektura na 3 minuty

Hellblade 2: Wizualne arcydzieło ze znaną rozgrywką [RECENZJE]

Nieco obawialiśmy się ostatecznego stanu drugiej części przygód Senui, ale finalne oceny raczej nie rozczarowują.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Gracze z niepokojem przyglądali się ostatnim zwolnieniom w Microsofcie oraz nikłemu marketingowi drugiej części Hellblade’a. Oliwy do ognia dolało ogłoszenie, że recenzje tytułu Ninja Theory pojawią się dopiero w momencie premiery, a nie przed wypuszczeniem produkcji do sklepów. 

Nadszedł dzień premiery i wszystko wskazuje na to, że Senua’s Saga: Hellblade 2 spełniło oczekiwania, oferując ulepszoną wersję „jedynki”. Dla niektórych może to być oczywiście nieco odrzucające, szczególnie jeśli odbili się od pierwszej części. 

Aktualnie Hellblade 2 może pochwalić się średnią ocen 81 na 100. Recenzenci często zwracają uwagę na słabe zagadki środowiskowe, których powierzchowność nadrabia zdumiewająca oprawa wizualna. Możecie o tym przeczytać również w recenzji naszego redakcyjnego kolegi, Karola Laski

Johnny Chiodini z Eurogamera wystawił Senui maksymalną ocenę, wychwalając olbrzymią ambicję Ninja Theory i pewność siebie co do tonu oraz formy opowiadanej historii.


Ninja Theory potwierdziło, że umiejętnie dostosowuje się do zmieniającej się branży oraz że Senua zasługuje na prominentne miejsce w tym medium.


Johnny Chiodini

Jasmine Gould-Wilson z GamesRadaru również pokusiła się o maksymalną ocenę, podkreślając odwagę studia za niebanalne traktowanie podejmowanych w Hellblade 2 tematów.


Ninja Theory nie chodzi na palcach, a wita cięższe tony z otwartymi ramionami. (...) To niezapomniane narracyjne doświadczenie, od którego trudno oderwać wzrok. 


Jasmine Gould-Wilson

Do pełni szczęścia nie mogło zabraknąć IGN-u, którego dziennikarz, Tristan Ogilvie, wystawił 8 na 10. Ogilvie zauważa, że zagadki środowiskowe służą bardziej zatrzymywaniu Senui, a nie gracza. 


Byłem wielkim fanem zagadek związanych z perspektywą w pierwszej części i jestem bardzo zadowolony z faktu, że postanowiono użyć ich również w kontynuacji. 


Tristan Ogilvie

Zdecydowanie niższą ocenę (6 na 10) wystawił The Gamer, którego redaktor zastanawia się, czym drugi Hellblade w ogóle chce być. 


Tak jak liczne głosy w głowie Senui, Hellblade 2 nie jest pewny, czy chce być unikalną grą pośród innych niezależnych tytułów, czy konkurować z innymi produkcjami AAA. (...) Zamiast uszanować podejmowany wcześniej temat psychozy i rozwinąć go w kontynuacji, producenci skupili się na lepszym systemie walki i zbliżeniu się do wysokobudżetowych molochów. 


Stacey Henley

Poniżej znajdziecie wybrane oceny Senua’s Saga: Hellblade 2, w które możecie zagrać już od dzisiaj na PC oraz Xboksach Series X|S (również w Game Passie).

  • IGN: 8/10
  • VGC: 6/10
  • Gamespot: 6/10
  • Gry-Online.pl: 9/10
  • Eurogamer Polska: 8/10


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów524

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze