2
2.05.2024, 10:30Lektura na 1 minutę

Hasbro zainwestowało ponad miliard dolarów w produkcję gier

Nagrodzony wieloma statuetkami hit Larian Studios przyczynił się do zwiększenia inwestycji właścicieli Wizards of the Coast.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Sukces Baldur’s Gate’a 3 odbił się szerokim echem na całym świecie. Hasbro również na tym skorzystało, bo zarobki płynące ze strony Wizards of the Coast znacznie wzrosły, a sama gra wygenerowała przychody rzędu 90 milionów dolarów. I chociaż Larian Studios zapowiedziało, że nie stworzy sequela ani dodatków, a raczej odetnie się od Hasbro całkowicie, to firma dalej inwestuje w podobne projekty. 

W wywiadzie dla Gamesindustry.biz Dan Ayoub, szef działu produktów cyfrowych, opowiedział, że Hasbro zainwestowało około miliarda dolarów na gry, które obecnie znajdują się w developmencie. 


To, czego nauczyliśmy się przez sukces Baldur’s Gate’a 3, to że ludzie doceniają porządnie wykonane tytuły oparte o D&D. (...) Obecnie ponad miliard dolarów został przekazany na produkcję gier. (...) Stały się one ważną częścią naszej strategii na najbliższe 100 lat i musimy zrobić wszystko, aby były to projekty najwyższej jakości. 


Dan Ayoub

Hasbro ma pod sobą obecnie cztery studia: Atomic Arcade, Skeleton Key, Invoke Studios oraz Archetype. W skład tych ostatnich wchodzą m.in. twórcy Mass Effecta, którzy pracują nad Exodusem


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów451

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze