14.05.2024, 15:30Lektura na 2 minuty

Hades 2: Znamy szczegóły pierwszej aktualizacji

Jak zaznaczają twórcy, pierwsze aktualizacje skupią się na naprawie błędów oraz poprawie wrażeń z gry, a nie na nowej zawartości.

Niespodziewany debiut Hadesa 2 we wczesnym dostępie bez wątpienia należy do tych udanych. Mimo że nie jest to pełna wersja, gra znacznie przebiła rekord „jedynki” pod względem liczby jednocześnie bawiących się graczy. Dla studia jest to o tyle istotne, że na podstawie przesyłanych od nich danych jest w stanie ulepszyć swoją produkcję, co nastąpi już niebawem przy okazji pierwszej większej aktualizacji.

Dotąd Supergiant Games wypuszczało mniejsze hotfiksy, żeby zająć się jak najprędzej najważniejszymi problemami. Teraz zaś do Hadesa 2 zmierza pełnoprawna aktualizacja, która nie przyniesie żadnych nowości, lecz dotyczyć będzie obecnych w grze mechanizmów. Za przykład studio podało zbieranie zasobów oraz poruszanie się – w pierwszym przypadku chodzi o mniejszą dawkę frustracji nim powodowaną, a w drugim choćby o sprint czy doskok. Bardziej szczegółową listę poprawek oraz zmian w balansie mamy poznać już niebawem.

Nie są to oczywiście wszystkie zmiany, niemniej to właśnie takich powinniśmy się spodziewać w nadchodzącej aktualizacji. Ta planowo ma wyjść jeszcze w tym miesiącu, lecz dokładna data nie została podana. Kolejna większa aktualizacja ma wyglądać podobnie do tej, a przy trzeciej możemy spodziewać się już nowości. Choć na tę ostatnią jeszcze trochę poczekamy – ma ona wyjść w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Hades 2
Co prawda kolejne aktualizacje nie będą uwzględniać nowości w zawartości, to już obecny stan Hadesa 2 pozwala na wielogodzinną zabawę i z pewnością wystarczy na długo.

Warto przypomnieć, że cena wczesnego dostępu Hadesa 2 stała się zapalnikiem akcji polskich graczy zmierzającej do obniżenia wygórowanych cen gier na Steamie. W tym przypadku Supergiant Games przychyliło się do apelów i obniżyło cenę swojej najnowszej gry. W podlinkowanym newsie na bieżąco aktualizujemy listę producentów i wydawców, którzy również zmienili ceny swoich produkcji.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze