17.05.2024, 09:00Lektura na 2 minuty

Hades 2 z pierwszą aktualizacją. Wiemy, ile może potrwać early access

Supergiant Games słucha opinii graczy i na ich podstawie ulepsza Hadesa 2 – do gry trafiła pierwsza aktualizacja.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Hades 2 jeszcze dobrze się nie rozkręcił, a już może się pochwalić wielokrotnie większym zainteresowaniem od pierwowzoru. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że Supergiant Games zakasało rękawy i wzięło się za usprawnianie tytułu – do gry zawitała pierwsza aktualizacja, a wraz z nią kilka ulepszeń.

Update w głównym stopniu skupia się na poprawie mobilności głównej bohaterki – Melinoe biega teraz szybciej, jest bardziej zwrotna, a umiejętności wzmacniające sprint zostały dodatkowo przeskalowane. Zmiany dotknęły również doskoków, dzięki którym heroina zyskała możliwość skuteczniejszego unikania ciosów. Twórcy usunęli także konieczność noszenia ze sobą odpowiednich narzędzi – od teraz wystarczy je mieć odblokowane, żeby móc zbierać za ich pomocą potrzebne zasoby. Na tym nowości się nie kończą, a szczegółową listę zmian znajdziecie tutaj.

Supergiant Games jest studiem, które cieszy się dobrą opinią wśród graczy. Nie dość, że twórcy usprawniają Hadesa 2 w oparciu o opinie fanów, to jeszcze obniżyli polską cenę gry na Steamie. W dniu premiery produkcja kosztowała 138,99 zł, a po obniżce można ją dostać za 117 zł. Ponadto każdy, kto kupił tytuł w wyższej cenie, dostał zwrot do wykorzystania w sklepie Valve. Można? Można. Ponadto jeden z twórców, Greg Kasavin, udzielił wywiadu PC Gamerowi, w którym wypowiedział się na temat kolejnych planowanych aktualizacji oraz przybliżonego terminu wyjścia Hadesa 2 z wczesnego dostępu.


W najbliższej przyszłości planujemy wdrożyć co najmniej kilka dość małych poprawek, aby ulepszyć te części gry, które wymagają stosunkowo niewielkiego nakładu pracy. Następnie skupimy się na naszym pierwszym dużym patchu, którego przygotowanie zajmie nam kilka miesięcy, podczas których Hades 2 nie będzie aktualizowany. Duży update będzie zawierał m.in. nowe funkcje, lokacje oraz wrogów. Później mamy zamiar łatać grę do momentu, kiedy uznamy ją za ukończoną. Oczekujemy, że Hades 2 pozostanie we wczesnym dostępie przynajmniej do końca tego roku.


Greg Kasavin

Hades 2 znienacka zadebiutował 6 maja na Steamie i w Epic Games Storze. Koniecznie przeczytajcie recenzję wczesnego dostępu napisaną przez Cascada. Wersja 1.0 rougelite’a zadebiutuje prawdopodobnie na początku 2025 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze