3
27.09.2021, 14:32Lektura na 1 minutę

Green Hell: Polski survival może pochwalić się 2,5 milionami sprzedanych egzemplarzy

Premiera finałowego dodatku wciąż przed nami.


Witold Tłuchowski

Pomimo ogromnej konkurencji zdaje się, że rynkowi survivali wciąż daleko do nasycenia. Fani każdego tygodnia ochoczo sięgają po nowych przedstawicieli gatunku – i choć niemała część z tych gier ginie w mrokach dziejów, inne trafiają na listy steamowych bestsellerów, ciesząc się zainteresowaniem przez długie miesiące.

Jednym z tytułów, którym udało odnieść się sukces, jest rodzimy Green Hell. Dzieło studia Creepy Jar spędziło we wczesnym dostępie rok, nim doczekało się pełnoprawnej premiery we wrześniu 2019. Do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem, podsycanym przez wydania kolejnych części Spirits of Amazonia, dodatku do gry. Twórcy informowali zresztą dopiero co, że na trzecią i ostatnią odsłonę przyjdzie nam zaczekać nieco dłużej, dziś śpieszą jednak z weselszymi wieściami.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy, Green Hell sprzedał się w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy na pecetach, PlayStation i Xboksie (danymi o wynikach wersji na Switcha dysponuje inna spółka, Forever Entertainment). Granicę miliona zakupionych sztuk przekroczono zaś w czerwcu zeszłego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze