1
7.11.2023, 14:45Lektura na 2 minuty

Gothic 2 z nowym rekordem jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie

Po 11 latach śledzenia SteamDB i 21 latach od premiery Gothica 2 produkcja Piranha Bytes doczekała się nowego rekordu graczy na Steamie. Ale wciąż nie jest to… dużo.


Patryk „Delighter” Żelazny

Gothic istnieje w sercach Polaków od zawsze i na zawsze. A ostatnio udało się na nowo odkopać pamięć o tym drewniaku za sprawą portu na Switcha, co częściowo wyszło zacnie, a częściowo nie do końca (chyba że sytuację bardziej odratują kolejne łatki), o czym pisał chociażby Wokulski w swojej recenzji. Wiemy także, że twórcy już szykują siebie i nas do premiery drugiej części przygód Bezimiennego na Switchu, i to razem z dodatkiem Noc Kruka. Co więcej, premiera już niedługo, czego mogliście dowiedzieć się z zestawienia najważniejszych premier listopada.

W międzyczasie wydarzyło się coś bardzo interesującego. Otóż na SteamDB możemy zobaczyć, że Gothic 2 w złotej edycji doczekał się nowego rekordu jednocześnie zalogowanych graczy na Steamie. To pamiętne wydarzenia miało miejsce w ubiegły weekend, 5 listopada. Co prawda nie mówimy tutaj o rekordzie od samego początku swojego istnienia i premiery w 2002 roku (bo nawet sam Steam zadebiutował później i brakuje nam danych), ale przynajmniej od 11 lat, odkąd SteamDB śledzi gry na platformie Valve. Jak dużo graczy wcieliło się w Bezimiennego w ten weekend? Łącznie było to jednocześnie… 1305 osób.

SteamDB

Czy to dużo, czy to mało, to tak niełatwo stwierdzić, ale pewnie prawda leży gdzieś pośrodku. Niby na dzisiejsze standardy, to przerażająco niewiele, ale właśnie – mówimy tutaj o tytule mającym na karku dwie dekady. W porównaniu do podobnych sobie taki wynik wypada zdecydowanie lepiej. Warto dodać, że od około 2015 roku liczba graczy Gothica 2 na Steamie systematycznie rośnie.

Można się jeszcze troszkę pośmiać tym, że aktualnie w Gothica 2 na Steamie gra mniej więcej tyle osób, ile grało w Battlefielda 2042 niedługo po premierze.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze