30.04.2024, 09:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothic 2: Historia Neka – Twórcy podzielili się postępami prac nad modyfikacją

Twórcy moda do Gothica 2, który opowie o losach strażnika Neka, przybliżyli nam to, czego możemy spodziewać się po modyfikacji.


Adam Kołodziejczyk

Jak pokazały to Kroniki Myrtany, niektóre modyfikacje do Gothica potrafią przypominać bardziej oficjalne dodatki do gry niż fanowskie mody. W ten trend może wpisać się także Historia Neka, czyli kolejna taka modyfikacja, która opowie o losach dobrze znanego graczom strażnika ze starego obozu. Projekt został zapowiedziany w lutym ubiegłego roku, ale od tamtego czasu nie słyszeliśmy o nim zbyt wiele. Na szczęście okres oczekiwania na wieści o stanie moda już się zakończył, bo twórcy przygotowali dla nas materiał, w którym omówili ostatnie postępy z prac nad modyfikacją.

Nad Historią Neka pracuje obecnie 14 osób. Jeżeli chodzi o fabułę moda, to opowieść ma być podzielona na 5 rozdziałów, a nie 3, jak początkowo planowano. Modyfikacja zaoferuje ponad 100 zadań, wśród których znajdziemy także ważne dla historii aktywności poboczne związane z przyjaciółmi Neka. Twórcy obiecują też, że mają być one bardziej rozbudowane od tych, które znamy z przygód Bezimiennego.

Oczywiście nie zabraknie klasycznej dla Gothica możliwości przyłączenia się do jednego z ugrupowań występujących w modzie. Jak dobrze wiemy, Nek w pierwszym Gothicu był członkiem starego obozu, jednak twórcom udało się rozwiązać problem z góry narzuconej przynależności i dać graczom wolną rękę w kwestii wyboru frakcji. Otóż w modyfikacji będziemy mogli dołączyć do jednego z dwóch ugrupowań, które nie podlegają żadnemu z obozów, a wśród ich członków znajdziemy skazańców z całej kolonii.

Warto jeszcze nadmienić, że w modyfikacji pojawi się minigierka w postaci gry w kości i kilka innych nowych mechanizmów. Ponadto w modzie ma pojawić się profesjonalny dubbing, choć twórcy planują także zorganizować casting, dzięki któremu fani będą mogli wcielić się w niektóre z postaci. Niestety data wydania Historii Neka wciąż nie jest nam znana i wygląda na to, że na premierę modyfikacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jeżeli chcecie poczytać więcej o projekcie, to zajrzyjcie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów215

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze