11.06.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Google zamierza zalać reklamami bezpłatne kanały w swojej usłudze strumieniowania

Reklamodawcy będą mogli wyświetlać swoje treści w ponad 125 kanałach na żywo dostępnych w Google TV.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Gigant z Mountain View chwali się, że z Google TV korzysta już miesięcznie przeszło 20 milionów posiadaczy urządzeń Google TV oraz kompatybilnych z usługą telewizorów Android TV. Jako że amerykańskiej korporacji udało się już pozyskać szerokie grono przedsiębiorców, zdecydowała się ona postawić kolejny krok, czyli rozpocząć monetyzację swojego sukcesu.


Google TV Network

Jak napisano w poście na firmowym blogu, Google zamierza zapewnić reklamodawcom sposobów na dotarcie do nowych odbiorców poprzez umieszczenie reklam wideo w materiałach strumieniowanych za pośrednictwem Google TV.

Źródło: https://blog.google/products/ads-commerce/meet-the-google-tv-network/

Google TV pozwala na strumieniowanie na żywo materiałów z ponad 125 kanałów dostępnych w usłudze. Wśród nich znajdziemy takie, które zawierają transmisje wydarzeń sportowych, jak również seriale, filmy i programy telewizyjne. Już wkrótce wzbogacą się one także o niemożliwe do pominięcia reklamy wyświetlane podczas oglądania.

Google chwali się przy tym statystykami, wedle których 60% gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych wybiera darmowe, zawierające reklamy, serwisy streamingowe. Wspomniano także o tym, że przeciętny użytkownik Google TV spędza 75 minut dziennie na wpatrywaniu się w ekran. Wszystko to ma zachęcić reklamodawców do promowania swoich produktów i usług za pośrednictwem sieci Google TV, a obecnie korporacja oferuje im umieszczanie reklam w dwóch formatach – 6-sekundowych bumperów oraz niemożliwych do pominięcia bloków. Już teraz zapowiedziano, że w przyszłości zostanie udostępnionych ich jeszcze więcej.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1009

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze