17
25.05.2023, 10:15Lektura na 2 minuty

Gollum zmasakrowany w recenzjach. Rzeź to mało powiedziane

The Lord of the Rings: Gollum zbiera niskie oceny i chyba nawet zaczyna bić rekordy w byciu źle ocenianą produkcją.

Na stronie Push Square możemy przeczytać, że jedynym skarbem okazała się być myśl o ukończeniu gry i odinstalowaniu jej z konsoli PlayStation 5, żeby już nigdy nie musieć o niej myśleć. Dlaczego autor zaczyna recenzję od tak ostrych słów? Co się stało?

Skarb Golluma
Skarb Golluma

Okazuje się, że kampania trwająca około 10 godzin jest pełna przestarzałych rozwiązań oraz nudnych sekcji skradankowych i platformówkowych. Jakby tego było mało, autor recenzji nie był w stanie ukończyć gry, ponieważ napotkał błąd, który mu to skutecznie uniemożliwił. Podobno serwis Push Square skontaktował się z twórcami Golluma i poprosił o pomoc, ale redaktorzy nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Ocena Push Square
Ocena Push Square

Na końcu recenzji możemy wyczytać, że The Lord of the Rings: Gollum to zepsuta gra, która nie ma zbyt wielu pozytywnych cech. Autor recenzji podkreśla, że to po prostu zmarnowany potencjał, bo jego zdaniem taki tytuł dla pojedynczego gracza mógł być zrobiony o wiele lepiej i sprawiać sporo frajdy. Gollum dostał ocenę 2/10.

W chwili pisania tego newsa, średnia ocen na Metacriticu dla wersji PS5 wynosi 37 punktów. Redaktorzy z Twinfinite dali ocenę 1,5/5 i stwierdzili, że prawdopodobnie nawet bardzo oddani fani tego uniwersum nie będą mieli ochoty w to grać.

GameSpot wystawił ocenę 2/10, a w minusach gry podano pełno błędów i ogólnie zepsutą produkcję. Dodatkowo zwrócono uwagę na powtarzalne i nudne poziomy, przestarzałą grafikę oraz nieciekawe mechaniki towarzyszące rozgrywce.

Postanowiłem, że muszę zwrócić uwagę także na jakieś lepsze noty. Polska strona GRY On-line dała ocenę 5,5/10. Autor zwrócił uwagę na znakomitą kreację samej postaci Golluma, który posiada m.in. niezłe reakcje na wydarzenia w grze i dobry podkład głosowy. Z kolei zagadki środowiskowe mają wymagać prawdziwej spostrzegawczości, a gra nie podaje natychmiastowych podpowiedzi i autor sobie to ceni.

W tej chwili sytuacja Golluma nie wygląda dobrze, ale kto wie, może wraz z upływem czasu będzie lepiej, a gracze mimo wszystko polubią tę skradankę? Na pocieszenie dodam, że właściciele preorderów mogli otrzymać paczkę z emotkami i jedna z nich to Gollum mówiący „mój skarbie”.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów312

Obserwujących5
Brak okładki
The Lord of the Rings: Gollum
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Daedalic Entertainment
The Lord of the Rings: Gollum

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane