1
23.02.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

Gmail nie zniknie (ale widok HTML już tak)

Sieć obiegła plotka, jakoby wraz z nadejściem sierpnia Google miało zamknąć swoją pocztę elektroniczną Gmail. Jak się okazuje, niewiele w niej jest prawdy.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

W mediach społecznościowych zaczął krążyć wycinek rzekomego maila od Google, według którego usługa pocztowa firmy miałaby dokonać swego żywota wraz z nadejściem sierpnia. Korporacja postanowiła wszystkich uspokoić i zapewniła, że informacja ta jest nieprawdziwa, a cała sytuacja to prawdopodobnie jedynie głupi żart. Żart, na który wiele osób dało się nabrać, jako że Gmail stał się jednym z najpopularniejszych tematów w serwisie X.

Mimo tego, że Gmail nigdzie się nie wybiera, przyjdzie nam pożegnać jedną z jego funkcji, a mianowicie wyświetlanie treści w podstawowym widoku HTML. Jak przekazało przedsiębiorstwo za pośrednictwem wiadomości wysłanych do niektórych użytkowników:


Piszemy, aby poinformować, że podstawowy widok HTML Gmaila na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych będzie stopniowo wyłączany, poczynając od początku stycznia 2024 roku. Podstawowe widoki HTML Gmaila to poprzednie wersje Gmaila, które zostały zastąpione nowoczesnymi następcami ponad 10 lat temu i nie zawierają wszystkich funkcji Gmaila.


Treść wiadomości

Niewykluczone więc, że spora część użytkowników Gmaila wciąż posiada dostęp do podstawowego widoku HTML. W przypadku, gdy zdarzało się nam z niego korzystać (co miało sens w przypadku wybitnie wolnych połączeń sieciowych oraz wiekowych przeglądarek), powinniśmy zacząć oswajać się z myślą, że lada dzień może on zniknąć.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów805

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze