1
16.04.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Game Pass: 3 kultowe strategie EA trafiły do usługi Microsoftu

Populous: The Beginning, Sid Meier’s Alpha Centauri oraz SimCity 3000 trafiły do pecetowego Game Passa.

Microsoft coraz bardziej rozpieszcza subskrybentów Game Passa – do usługi trafiły trzy klasyczne strategie Electronic Arts. Informacja ta powinna sprawić radość zwłaszcza miłośnikom retro – Populous: The Beginning, Sid Meier’s Alpha Centauri Planetary Pack oraz SimCity 3000 Unlimited można ograć już dzisiaj. Oferta dotyczy jedynie pecetowców.

Populous: The Beginning

Populous: The Beginning jest trzecią odsłoną serii niegdyś produkowanej przez Bullfrog Productions, która zadebiutowała 30 listopada 1998 roku. Cechą charakterystyczną ówczesnych gier Petera Molyneuxa było nowatorskie podejście do interfejsu użytkownika i systemów zarządzania zasobami. The Beginning jest pierwszą odsłoną Populousa, która posiada trójwymiarową oprawę graficzną. Za ścieżkę dźwiękową tytułu odpowiada Mark Knight – autor soundtracków do m.in. SimCity 2000, Crysisa i Dungeon Keepera 2.

Sid Meier’s Alpha Centauri 

Alpha Centauri z 1999 roku jest przez wielu fanów uważane za kontynuację popularnego Sid Meier’s Civilisation – przedstawiciele ludzkiej rasy wylecieli w kosmos, gdzie w wyniku awarii silników są zmuszeni do lądowania na planecie Chirion. Rozgrywka jest z grubsza tym, do czego przez lata przyzwyczaiła nas seria Civilisation – załoga dzieli się na frakcje, które oprócz klasycznej walki o dominację będą musiały zmagać się z nieprzyjaznym środowiskiem i agresywnymi przedstawicielami pozaziemskiej flory i fauny. Udostępniony w Game Passie Planetary Pack zawiera dodatek Alien Crossfire.

SimCity 3000

W SimCity 3000, jak to zwykle w city builderach bywa, zbudujemy od podstaw miasto, a do naszych obowiązków będzie należało m.in. wyznaczanie stref mieszkalnych, zapewnienie mieszkańcom warunków sanitarnych, budowanie dróg, parków i innych elementów infrastruktury miejskiej. 

Electronic Arts sukcesywnie przypomina nam o swoich starszych produkcjach – w marcu informowaliśmy o premierze m.in. ww. tytułów na Steamie.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów282

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze