15.01.2024, 13:00Lektura na 1 minutę

Frostpunk 2: 11 bit studios zapowiada zwiastun rozgrywki

Bardzo długo warszawskie studio nie publikowało nic na temat Frostpunka 2. Niedługo kurtyna milczenia opadnie.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Czekam, czekam i doczekać się nie mogę. Pierwszy Frostpunk okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem i przez ostatnie lata udało mu się zbudować pozycję jednej z najważniejszych marek w portfolio 11 bit studios. O kontynuacji natomiast wiadomo niewiele. Firma w przestrzeni publicznej wypowiadała się bardzo zdawkowo na temat tytułu, jednak niektórzy szczęśliwcy, jak na przykład B-side, mieli okazję przedpremierowo zobaczyć, co nas czeka. A kiedy nam będzie dane cokolwiek ujrzeć?

Listopadowy teaser oraz zapowiedzi z połowy zeszłego roku mogły zwiastować rychłe pojawienie się pierwszych materiałów traktujących o rozgrywce w pierwszym kwartale 2024 roku. Sam krótki urywek z końcówki 2023 zdradzał nam pierwszą dużą zmianę, a mianowicie znacznie większe mapy i miasta. Skala wręcz mogła przytłoczyć tych, którzy wcześniej mieli okazję bawić się w strategię 11 bit studios. A już jutro, 16 stycznia, będzie nam dane zobaczyć, jak te metropolie (bo chyba możemy od teraz tak to nazywać) będą spisywać się na pierwszym zwiastunie rozgrywki. Czy twórcy pokuszą się o ujawnienie więcej niż tylko gameplayu Frostpunka 2? Zobaczymy. 


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów389

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze