1
7.11.2023, 18:30Lektura na 2 minuty

Forza Motorsport otrzyma wielką aktualizację w przyszłym tygodniu

Turn 10 Studios szykuje dla nas nowy tor oraz liczne poprawki błędów.


Maciek Szymczak

Nowa odsłona serii Forza Motorsport stanowiła swoisty reboot marki i w tej roli sprawdziła się jak najbardziej poprawnie. Jak każda gra jednak nie uniknęła pewnych drobnych niedociągnięć. W swojej recenzji Gucio1846 krytykował małą liczbę torów oraz pewne problemy graficzne.

Wydawać by się mogło, że jego zarzuty zostały wysłuchane, gdyż właśnie zapowiedziano pierwszy duży patch do gry, mający zająć się przynajmniej częścią z tych problemów. Aktualizacja pojawi się w przyszłym tygodniu na wszystkich platformach. Obejmie ona m.in. nowy tor, dodatkowe modele samochodów oraz poprawki mniejszych i większych błędów.

Zdecydowanie najważniejszym elementem nadchodzącego patcha jest nowy tor wyścigowy. Będzie nim zlokalizowany w Abu Zabi Yas Marina, na którym wyścigi Formuły 1 odbywają się nieprzerwanie od 2009 roku. Z pewnością jest to gratka dla wszystkich fanów Grand Prix. Jednakże czym byłby nowy tor bez ścigających się na nim samochodów? Aby dopełnić tego powiewu świeżości, wraz z nową aktualizacją w grze pojawią się m.in. 2013 Aston Martin V12 Vantage S, 2016 Lamborghini Aventador Superveloce czy 2017 Mazda MX-5 Cup.

Do gry zawitają również dwa nowe wydarzenia w trybie kariery: Prestige Tour oraz Italian Open Tour. Nagrodą za ukończenie tych wyzwań będą, odpowiednio, 2015 Lamborghini Sestro Elemento oraz 2015 Ferrari 488 GTB. Oprócz tego dodano kolejne tryby wieloosobowe o konkretnych motywach, które udostępniane będą na przestrzeni listopada i grudnia.

Nie zabrakło również poprawek technicznych. Łatka przyniesie mnóstwo usprawnień stabilności gry, która powinna teraz zawieszać się znacznie rzadziej. Naprawiono również kilka kwestii związanych z matchmakingiem oraz ekranami ładowania. Pozbyto się także błędów związanych z malowaniem samochodów, które to zmieniały kolor farb lub uniemożliwiały malowanie pewnych ich części.

Patch zawita do gry 14 listopada. Pełną listę zmian znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów137

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze