2
7.12.2023, 18:00Lektura na 1 minutę

Fort Solis: Polski kosmiczny thriller doczeka się serialu

Za ekranizację Fort Solis będą odpowiedzialni twórcy, którzy już nieraz mieli do czynienia z przenoszeniem gier wideo na srebrny ekran.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Fort Solis na przedpremierowych materiałach zapowiadał się klimatem na polskiego odpowiednika Dead Space’a, a po premierze okazało się, że daleko jej nawet do The Callisto Protocol. Jak się okazuje, nie za bardzo przeszkadza to twórcom, ponieważ postanowili rozwijać swoją markę poza gałąź interaktywnej rozrywki.

Fallen Leaf Studio ogłosiło, że Fort Solis otrzyma własny serial. Odpowiedzialność za niego spadnie na Studios Extraordinaires ze Szwecji. Firma ta jest już doświadczona w adaptowaniu gier wideo do formy filmów i seriali. Znana jest między innymi z animowanej produkcji na podstawie „Space Marshals” oraz adaptacji dzieła Tima Razumovsky’ego, „Aurory Noir”.


Podpisanie umowy na produkcję filmową to kolejny ważny kamień milowy w rozwoju IP Fort Solis. Dzięki kolejnemu partnerstwu otwieramy nowe drzwi i tworzymy nowe sposoby na interakcję z uniwersum znanym z naszego debiutanckiego tytułu.


Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf Studio

Jaki jest główny cel serialowej adaptacji Fortu Solis? Rozwinięcie marki oraz świata przedstawionego o nowe wątki i wydarzenia. Zadanie będzie dość ciężkie, zważywszy na to, że gra nie zebrała pozytywnych opinii i nie cieszyła się przesadną popularnością, jednak warto życzyć Studios Extraordinaries szczęścia. Może im uda się tchnąć życie w polską markę.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów261

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze