8.02.2024, 09:45Lektura na 2 minuty

Final Symphony II: Koncert muzyki z serii Final Fantasy powraca do Polski

W ramach Final Symphony II w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu usłyszymy muzykę z gier Final Fantasy V, VIII, IX oraz XIII.

W październiku zeszłego roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu mieliśmy okazję usłyszeć Final Symphony: licencjonowany koncert pobłogosławiony przez Square Enix, na którym wykonano symfoniczne aranżacje utworów z gier Final Fantasy VI, VII oraz X. Niezależnie od tego, czy wzięliście w nim udział i daliście się oczarować orkiestrze, czy też przegapiliście tamto wydarzenie, mam dobrą wiadomość: Final Symphony powróci do Wrocławia już 21 września.

Tym razem orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska wykona kompozycje autorstwa Nobuo Uematsu i Masashiego Hamauzu przygotowane na potrzeby gier Final Fantasy V, VIII, IX oraz XIII. Podobnie jak w zeszłym roku, nie będzie to po prostu odtworzenie znanych utworów nuta w nutę, o czym opowiedział szerzej słynny twórca muzyki do serii, Nobuo Uematsu.


Chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele koncertów muzyki z gier, co wyróżnia Final Symphony to swoboda i artystyczny sposób, w jaki oryginalna muzyka jest interpretowana. Oferuje to coś naprawdę nowego, nie tylko dla fanów samych gier.


Za organizację koncertu Final Symphony II w Polsce odpowiada Fundacja Game Music. To kolejny projekt Fundacji, obok realizacji autorskiego Game Music Festivalu, mający na celu popularyzację muzyki z gier wideo.


Jesteśmy szczęśliwi mogąc ponownie zaprezentować Wam muzykę z gier FINAL FANTASY w Polsce. Poprzedni koncert wypełnił całą salę w NFM, a opinie, jakie do nas dotarły, były naprawdę świetne... tamten koncert to było wyjątkowe wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie, i wszyscy będą pod równie wielkim wrażeniem.


Bilety na koncert Final Symphony II są już dostępne w serwisie Ticketmaster.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze