2
11.12.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Final Fantasy XVI na PC: „Dysk SSD to konieczność”

Producent i reżyser Final Fantasy XVI ostrzega pecetowych graczy, że powinni przygotować dysk SSD z myślą o nachodzącym porcie jego gry.

Final Fantasy XVI jest na rynku już prawie pół roku i zostało dość ciepło przyjęte (m.in. przeze mnie czy Ottona), choć nie zabrakło też głosów bardziej krytycznych, dla przykładu ze strony Łukasza Morawskiego. Nic więc dziwnego, że Square Enix wspiera tę produkcję za pomocą dwóch dodatków (pierwszy jest już dostępny), a także planowanego portu na PC. Wielu z was pewnie czeka właśnie na ten ostatni, ale niestety wciąż nie znamy żadnych szczegółów na jego temat.

Naoki Yoshida, producent i reżyser Final Fantasy XVI, nie zdradził ich również w ostatniej rozmowie z Famitsu, ale podzielił się jednym ostrzeżeniem dla pecetowych graczy, zaznaczając jednocześnie, że więcej konkretów dotyczących planowanej wersji dla PC poznamy w odpowiednim czasie.


Chciałbym, żebyście przygotowali dyski SSD. Zrobiliśmy, co mogliśmy, by dostosować GPU w Final Fantasy XVI, grze, w której czasy ładowania są czymś bardzo ważnym, ale korzystanie z HDD byłoby bolesne. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, by zapewnić jak najlepszą optymalizację, ale nie jesteśmy w stanie przeskoczyć ograniczeń sprzętowych, więc załóżcie, że dysk SSD to konieczność.


Twórca nie podał więcej detali w temacie wymagań sprzętowych – je również poznamy w nieokreślonej przyszłości. Cóż, osobiście uważałem dysk SSD za konieczność do komfortowego grania już ładnych parę lat temu, ale gdyby ktoś łudził się, że odpali Final Fantasy XVI na HDD i będzie to zupełnie satysfakcjonujące doświadczenie, to Yoshida oficjalnie rozwiał jego wątpliwości.

A ja przypominam, że w zeszłym tygodniu Final Fantasy XVI doczekało się DLC zatytułowanego Echoes of the Fallen. Jego zwiastun zobaczycie poniżej. Kolejny dodatek, The Rising Tide, ukaże się wiosną 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1908

Obserwujących9
Final Fantasy XVI
Ocena redakcji
8
Ocena użytkowników
10
Platformy
PS5
Gatunek
akcja
Producent
Square Enix
Final Fantasy XVI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze