14
30.03.2020, 16:21Lektura na 2 minuty

Final Fantasy VII Remake: Gra wysłana do sklepów wcześniej z powodu koronawirusa

Niektórzy zagrają więc być może jeszcze przed premierą.


Witold Tłuchowski

Nikt nie był przygotowany na to, co SARS-CoV-2 i wywoływany przez niego COVID-19 zrobią z naszym życiem. Problemy z produkcją, zamknięte granice i działające inaczej niż zwykle firmy powodują, że łańcuchy dostaw na całym świecie są zagrożone. Skutkuje to niedoborami niektórych produktów na rynku (chociażby Switchów), a wydawcy już od jakiegoś czasu ostrzega, że na części rynków premiery ich gier mogą się opóźnić (jak ma to miejsce z Resident Evil 3 i Capcomem).

Square Enix chcąc uniknąć podobnej sytuacji, postanowiło przeciwdziałać w dość niestandardowy sposób. Na terenie Europy, Australii i Ameryki Północnej gra zostanie rozesłana do sklepów dużo wcześniej niż zwykle. Oznacza to, że niektórzy dostawcy otrzymają pudełka z Final Fantasy VII już na kilka dni przed premierą, co mimo wszystko nie gwarantuje, iż każdy z nich dostanie ją na czas. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, w której część graczy zyska dostęp do produkcji przed planowanym terminem.

Final Fantasy VII Remake pojawić ma się na PS4 10 kwietnia.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze