27.09.2023, 15:00Lektura na 1 minutę

Final Fantasy VII Ever Crisis zmierza też na Steama

Final Fantasy VII Ever Crisis doczeka się premiery na PC, konkretnie na Steamie. Najpewniej pozostanie free-to-play, a do tego ma dzielić dane z wersją na smartfony.


Patryk „Delighter” Żelazny

Spin-off łamane na kompilacja siódmego Final Fantasy (tego z 1997 roku) jest wśród nas od początku września, jak pisałem w zestawieniu najważniejszych premier miesiąca. Final Fantasy VII Ever Crisis to tytuł oparty na modelu free-to-play, w teorii przeznaczony jedynie na smartfony z systemami Android oraz iOS. W praktyce zagramy także na trochę mocniejszym sprzęcie.

Taka informacja padła podczas niedawnego livestreamu na japońskim kanale Square Enix. Całość potrwała godzinę i 40 minut, ale spokojnie, nie musicie oglądać całości (chyba że chcecie, to łapcie LINK), bo najważniejsze informacje pojawiły się także na Twitterze. Otóż Final Fantasy VII Ever Crisis zmierza na PC, aktualnie jest mowa o będącej w przygotowaniu wersji na Steama. Niestety data premiery nie została nigdzie określona.

Co więcej, wersja pecetowa i wersja smartfonowa będą ze sobą połączone, abyśmy mogli grać na obu urządzeniach i przenosić między nimi swoje dane i postępy. Z tego względu – co nie było potwierdzone – Final Fantasy VII Ever Crisis na Steamie najprawdopodobniej pozostanie oparte na modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami, tak jak wygląda to na smartfonach.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze