12.02.2024, 14:00Lektura na 2 minuty
Plotka

FIFA połączy siły z 2K Games? Tak sugerują przecieki z wiarygodnego źródła

FIFA nawiązująca współpracę z 2K Games mogłaby stać się realnym zagrożeniem dla EA Sports FC.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

W maju 2022 roku w świat uderzyła ogromna wiadomość o rozstaniu FIFA z Electronic Arts. Od dawna było wiadome, że ewentualny rozpad nie odbędzie się w przyjemnej atmosferze. Seria Elektroników od zeszłego roku istnieje pod nazwą EA Sports FC, a międzynarodowa federacja bez sukcesu stara się powrócić na gamingowe salony. Głosy zza kulis twierdzą jednak, że niedługo FIFA może się zbratać z potężnym sojusznikiem.

Kurakasis cieszy się od dłuższego czasu opinią persony, która publikuje w sieci wiarygodne przecieki dotyczące gier wideo. To za jego sprawą mogliśmy dowiedzieć się o nadchodzącym Judas oraz pełnym tytule Indiany Jonesa od MachineGames. Choć jego ostatni post na X-ie na pierwszy rzut oka nic wartościowego nam nie mówi, to ukryty przekaz może sugerować, że FIFA powróci, tym razem spod rąk 2K Games. Firma znana jest z wydawania gier sportowych największych marek. Za przykład niech posłużą seria NBA 2K oraz WWE 2K.

Po odejściu Electronic Arts 2K Games było od samego początku naturalnym kandydatem numer 1 do przejęcia marki FIFA. Post od Kurakasisa wskazuje, że jesteśmy coraz bliżej wielkiej współpracy, która może zagrozić monopolowi na poletku wirtualnej piłki nożnej. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się za jakiś czas. Z pewnością będą to ciekawe miesiące dla fanów gatunku.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów321

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze