13.02.2023, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Farathan: „Polski Gothic” ma się ukazać dopiero w 2024 roku

Miłość do Gothica jest w naszym kraju wielka, czego przykładem może być gra Farathan starająca się o rolę duchowego spadkobiercy dzieła Piranha Bytes.


Marcin Hołowacz

Tworzenie gier jest trudne nawet dla wielkich zespołów znajdujących się pod opieką największych korporacji na świecie. Nic zatem dziwnego, że niezależne studio, którego fundamentem są dosłownie dwie osoby, ostatecznie może napotykać na różnego rodzaju utrudnienia i tym samym obsuwy premiery.

Farathan
Miasto w Farathanie

Farathan to gra celująca w nostalgię fanów Gothica, a jej twórcy otwarcie piszą na swojej oficjalnej stronie, że jeśli komuś podobają się produkcje od Piranha Bytes, to Farathan będzie dla niego. Niestety premiera tego tytułu była nieraz przekładana i podczas tworzenia gry zdecydowano m.in. o tym, że lepiej będzie pominąć etap Early Accessu. Oczywiście zaowocowało to opóźnieniem i mimo niedawnych planów wydania Farathana w 2023 roku, aktualnie na oficjalnej stronie projektu możemy przeczytać, że trafi na rynek w 2024 roku.

Twórcy opublikowali też wiadomość na Facebooku, w której zaznaczają, że żyją, mają się dobrze i pracują nad grą. Wyjaśniają również, że kilka swoich założeń poddali rewizji, czemu towarzyszyły poważne przemyślenia dotyczące jakości poszczególnych elementów występujących w ich produkcji. Do tego doszło jeszcze porzucenie myśli o Early Accessie, co sprawiło, że każdą rzecz trzeba będzie dopiąć na ostatni guzik. Wszystko musi być idealne, bo nie pojawi się druga szansa, a dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz… Osobiście powiedziałbym, że to wręcz nieprawdopodobny tok myślenia, który w dzisiejszych czasach chyba nie jest aż tak popularny w branży rozrywki elektronicznej.

Reasumując, Farathan jest realizowane skromnymi siłami i nie można o tym zapominać oraz mieć przesadnie wygórowanych oczekiwań. Mimo tego gra wydaje się mieć potencjał, ekscytuje wielu ludzi i warto mieć ją na uwadze, szczególnie gdy jest się fanem Gothica. Pisaliśmy o Farathanie jeszcze w 2022 roku i zaznaczaliśmy wtedy, że produkcja pozwoli zwiedzać wielki, otwarty świat krainy Elionu, a wszystko ma być utrzymane w stylu średniowiecznego fantasy. Niezależny erpeg z widokiem z trzeciej osoby ma nas wrzucić w buty niejakiego Eristana, syna cesarza.

Na koniec przypominamy o ambitnym modzie do Gothica II, który umożliwi lepsze poznanie historii Neka.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze