5
12.11.2021, 09:58Lektura na 1 minutę

Far Cry: Producent odpowiedzialny za serię odchodzi z Ubisoftu po ponad 10 latach pracy

Dan Hay zajmował się nią od czasu słynnej „trójki”.

Trudno w to uwierzyć, ale seria Far Cry ma już ponad 15 lat. W tym czasie niezaprzeczalnie przeszła długą drogę, bo „jedynka” z najnowszymi odsłonami (czy nawet już zaskakująco rewolucyjną drugą częścią ) ma właściwie niewiele wspólnego – patrząc jednak na sprzedaż kolejnych części, przeszkadza to mało komu, a najmniej wydawcy.

Swoją współczesną formę cykl zawdzięcza sukcesowi Far Cry'a 3. Stał za nim m.in. Dan Hay, producent, który dołączył do Ubisoft Montreal, by zająć się pracami nad „trójką”. Hay został w firmie na dłużej: był producentem wykonawczym wszystkich kolejnych gier z serii, w tym także Primala czy Blood Dragon. Szczególnie dużo uwagi poświęcił piątej odsłonie – pełnił obowiązki jej dyrektora kreatywnego, współtworzył także scenariusz produkcji. Przede wszystkim zaś od prawie dekady zajmował stanowisko dyrektora wykonawczego całego cyklu.

Po blisko 11 latach pracy w firmie Dan Hay opuszcza Ubisoft. Jego dalsze plany nie są znane, wiemy jedynie, że zamierza zacząć nowy rozdział swojej kariery. Tymczasowo jego miejsce na czele zespołu odpowiedzialnego za serię zajmie Sandra Warren, producentka pracująca w spółce od 2006.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze