2
29.03.2018, 10:22Lektura na 2 minuty

Far Cry 5: Co ambitniejsi gracze odtworzyli mapy z CS:GO, RE7, PUBG-a i CoD-a

Życie zaczyna się w Montanie. Ale może nas zagnać i w bardziej egzotyczne regiony.


Mateusz Witczak

Jak doskonale wiecie, jednym z największych bajerów piątego Far Cry'a jest arcade mode, na poczet którego można przygotować (w rozbudowanym edytorze, z assetami nie tylko z ostatnich odsłon serii, ale i Assassin's Creeda czy Watch Dogów) własne plansze. Jeszcze przed premierą narzędzie zyskało sporą aprobatę skupionej wokół cyklu społeczności modderskiej.

Wystarczyło kilka dni od debiutu, by gracze odtworzyli za jego pośrednictwem chociażby kultową de_dust2...

...ale też Nuketown znaną z pierwszych Black Opsów (w drugich plansza zadebiutowała jako zliftingowane Nuketown 2025)...

...oraz rezydencję Bakerów z Resident Evil 7...

...i rasową lokację do rozgrywek typu battle royale.

Jako że gra jest dostępna zaledwie od dwóch dni, trzeba uchylić czoła nad prostotą obsługi narzędzi. I wcale nie po cichu liczyć, że wkrótce stawimy się na mapach z innych popularnych shooterów (publiczność, która mogłaby się na nie wyprawić, jest zresztą całkiem spora). W tak zwanym międzyczasie polecamy naszą farkrajową publicystykę oraz zapowiadamy, że w CDA 05/2018 znajdziecie dużą recenzję tytułu. Zdradzę, że gem potraktował go ciut surowiej niż pozostali recenzenci.

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3458

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane