25.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Fanowski zamek z Heroes III trafi do planszówki na podstawie gry

Mowa tu oczywiście o Cove, w polskiej wersji językowej znanej jako Przystań, która zawitała do trzeciej części Heroesów za sprawą fanowskiej modyfikacji Horn of the Abyss.

Pamiętacie jeszcze o planszówce Heroes III? Jak się okazuje, ma się całkiem dobrze, a stojące za nią Archon Studio dokłada wszelkich starań, aby ten stan rzeczy nie uległ zmianie. Z tego też powodu podjęto decyzję o przygotowaniu dodatku, który bierze na tapet dość nietypową frakcję, jako że nie pojawiła się ona ani w podstawowej wersji Heroes of Might and Magic III, ani w żadnym z wydanych do niej dodatków.


Piraci i potwory morskie

Za pośrednictwem wpisu na blogu ogłoszono, że gra planszowa Heroes III otrzyma nowy dodatek, który wzbogaci pulę dostępnych frakcji o dobrze znaną fanom modyfikacji Horn of the Abyss Przystań.

Jak przekazali twórcy planszówki, z zamiarem opracowania rozszerzenia wprowadzającego do gry pochodzących z Regnan piratów noszono się już podczas uruchomienia oryginalnej kampanii na Kickstarterze w 2022 roku. Nie brano jednak wówczas pod uwagę faktu, że za materiał źródłowy w tej kwestii mogą posłużyć dokonania garstki moderów, a Archon Studio pierwotnie planowało wykorzystać informacje pochodzące z Might and Magic VIII.

Decyzję o skontaktowaniu się z ekipą odpowiedzialną za Horn of the Abyss podjął dyrektor marki Might and Magic Eric Damian-Vernet, który został poproszony o konsultację w zakresie materiału, jaki miałby stanowić podstawę do opracowania autorskiej odsłony Cove, czyli wspomnianej już Przystani. W wyniku tego zdarzenia nawiązana została współpraca pomiędzy Ubisoftem, Archon Studio i HOTA Crew, której owocem będzie już wspomniany dodatek do Heroes of Might and Magic III: The Board Game.

Źródło: https://archon-studio.com/blog/cove-expansion-announcement-ubisoft-archon-studio-hota-cooperation

Archon Studio będzie ściśle współpracować z zespołem stojącym za modyfikacją Horn of the Abyss (która to, swoją drogą, wzbogaca grę nie tylko o Cove, ale także o Factory), aby rozszerzenie do gry planszowej powstało w zgodzie z duchem pirackiego miasta znanego z ekranów komputerów

Na koniec warto zaznaczyć, że Horn of the Abyss nie jest jedynym godnym uwagi rozszerzeniem do trzeciej części Hirołsów i nawet obecnie rozwijane są projekty, które mają wzbogacić kultowy już tytuł o nową zawartość. Do ich grona zaliczyć można m.in. Day of Reckoning, który przyniesie do gry grywalną frakcję luźno bazującą na mitologii nordyckiej.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów969

Obserwujących2
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.6
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
New World Computing
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze