19
23.10.2018, 14:08Lektura na 2 minuty

Fallout 76: Twórcy ostrzegają, że ich gra może mieć „spektakularne” błędy

Niektórzy z was przecierają pewnie teraz oczy ze zdumienia, ale tak – ludzie z Bethesdy są świadomi, że ich gry nie są idealne.


Witold Tłuchowski

Developerzy, znając opinie o legendarnym zabugowaniu ich produkcji i być może pragnąc zmniejszyć wysyp memów po starcie bety na Xboksie One, postanowili opublikować wiadomość skierowaną do fanów czekających na najnowszą odsłonę serii. Przestrzegają w niej, że z powodu rozmiaru projektu, przekraczającego wszystko, co firma robiła do tej pory, nowy Fallout na pewno nie będzie w momencie premiery wolny od błędów.


Wszyscy wiemy, że przy skali naszych gier i systemach, które odajemy wam do dyspozycji, zawsze pojawiają się nieprzewidziane błędy i problemy. Biorąc pod uwagę to, co teraz robimy z Falloutem 76, wiemy, że narażamy wszystkich na spektakularne problemy, z którymi nigdy się nie zetknęliśmy. Niektórych jesteśmy świadomi, jak np. lokacji, w których wydajność musi zostać poprawiona, gdy jest w nich wielu graczy. O niektórych na pewno nie mamy pojęcia. Potrzebujemy waszej pomocy w ich znalezieniu i rad, co należy poprawić. Zajmiemy się tym wszystkim teraz i po premierze.Oczywiście brzmi to rozsądnie, chociaż wciąż nieco zaskakująco w ustach dużego wydawcy. Nikt nie spodziewał się przecież, że Bethesda, twórcy gier, dzięki którym autor Nadgodzin ma na chleb i sportowe samochody, stworzy tytuł wymuskany i dopracowany, szczególnie gdy mowa o wersji przeznaczonej do testów. Z drugiej strony wielu sceptyków po przeczytaniu tego listu na pewno zaciera ręce, wyczekując porannego wysypu gifów i filmików pokazujących pokraczne animacje czy niefortunne działanie ragdolla.

Testy tytułu na PS4 i PC odbędą się 30 października, zaś na Xboksie One już dzisiejszej nocy – rozpoczną się o 1:00 i potrwają do 5:00. Będą miały na celu sprawdzenie, jak serwery gry poradzą sobie z obciążeniem tłumami graczy. W ramach oczekiwania na start możecie zapoznać się z garścią informacji na temat Fallouta 76. Wszystkim, którym nie uda się wziąć udziału w becie, w ramach pocieszenia polecam zobaczyć, jak wyglądały pierwsze godziny rozgrywki w przypadku Allora, oraz zajrzeć do nowego wydania CDA (12/2018), w którym spisał swoje wrażenia. Premiera gry zaplanowana jest na 14 listopada.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze