23
31.10.2018, 11:01Lektura na 3 minuty

Fallout 76: Klient bety zmusza do ponownego pobierania 50 GB

Problemy najnowszego Fallouta zaczynają się już na etapie instalacji jego wczesnej wersji...


Jakub „rajmund” Gańko

Bethesda złożyła wiele obietnic odnośnie do najnowszej odsłony swojego postapokaliptycznego erpega: a to że to tylko jednorazowy odpoczynek od Steama, innym razem, że zapewni wsparcie dla modów, ale nawet bez nich gra będzie wspierana wiecznie – i do tego za darmo! Przekonamy się, jak to będzie z tymi obiecankami, na razie jednak możemy ją rozliczyć z innych słów. Tych do bólu szczerych, przestrzegających, że Fallout 76 będzie pełen spektakularnych błędów.

Tę jedną obietnicę da się zweryfikować jeszcze przed premierą tytułu. Jak donoszą gracze biorący udział w testach wstępnej wersji, wystarczy jedno przypadkowe kliknięcie, by klient Fallouta 76 usunął całą grę i zaczął od nowa pobierać prawie 50 GB danych. Cudownie, prawda?

Autorzy gry poradzili wpierw, by po prostu... nie klikać żadnego przycisku. Co prawda w ten sposób nie uruchomimy też samego Fallouta, ale nie sposób się nie zgodzić, że jest to jakieś wyjście z sytuacji. Inni gracze donoszą jednak na forach, że wcale nie trzeba niczego klikać. Wystarczy uruchomić klienta Fallouta 76, by narazić się na ten irytujący, skutkujący stratą czasu błąd. Bethesda potwierdziła, że pracuje już nad jego rozwiązaniem, a w ramach zadośćuczynienia zapowiedziała wydłużenie testów o cztery godziny.


Wiemy, że niektórzy gracze zostali zmuszenia do pobrania od nowa bety Fallouta 76 i nie wszyscy będą w stanie nacieszyć się dziś grą. Aby naprawić tę sytuację, przedłużymy testy dla wszystkich we czwartek 1 listopada, w godz. 14:00-23:00 czasu wschodniego (19:00-4:00 czasu polskiego – dop. red.).W zaistniałej sytuacji to jak najbardziej zrozumiały gest ze strony producenta, ale jeśli testy najnowszego Fallouta zaczynają się w taki sposób, to aż strach pomyśleć, co będzie się działo dalej. Dla przypomnienia, oto aktualny kalendarz dla uczestników programu B.E.T.A. (godziny według naszej strefy czasowej):

 • 1 listopada, godz. 19:00 – 2 listopada, godz. 4:00
 • 3 listopada, godz. 22:00 – 4 listopada, godz. 2:00
 • 4 listopada, godz. 19:00 – 5 listopada, godz. 2:00

 • Czytaj dalej

  Redaktor
  Jakub „rajmund” Gańko

  Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

  Profil
  Wpisów1913

  Obserwujących9

  Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze