61
29.07.2013, 12:36Lektura na 1 minutę

EVE Online: Największa bitwa w historii dobiegła końca

To był chyba najgorętszy weekend w historii EVE Online. Tysiące pilotów walczyło przez kilka godzin, by zdecydować o zwycięstwie w największej wirtualnej kosmicznej bitwie, jaką widział świat. Atak Sheparda na Żniwiarzy może się schować.


Adam „Adzior” Saczko

Przez ponad 5 godzin w układzie 6VDT ścierały się armie dwóch największych sojuszy w grze - CFC kontra TEST. W bitwie wzięło udział ponad 4 tysiące pilotów i zniszczono prawie 3 tysiące statków, w związku z czym bitwa została uznana za największą w historii. Zwyciężyło CFC, na czele którego stoi The Mittani - raport zobaczycie TU na jego blogu - skądinąd bohater głośnego powstania w EVE Online sprzed roku.

Społeczny aspekt wydarzenia - organizacja z wyprzedzeniem, determinacja, skala - bez wątpienia imponuje, ale jest ciekawy z jeszcze jednego powodu. Serwis The Verge przeprowadzał relację na żywo, przypominającą prawdziwą korespondencję wojenną pod hasłem "walka jest fikcyjna, ale emocje prawdziwe". W ten sposób zatarła się nieco granica pomiędzy relacjonowaniem wydarzeń z wirtualnego świata, a infotainmentem i tak zwaną "rzeczywistością medialną". 

Co sądzicie o całej sprawie? Komentujcie.


Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów2882

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze