27.11.2023, 16:00Lektura na 2 minuty

ESL Challenger na DreamHack Winter 2023: Poznaliśmy zwycięzców

Nie zabrakło i polskiego akcentu, jako że jednym z członków zwycięskiej drużyny jest nasz rodak – Szymon „kRaSnaL” Mrozek.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Na e-sportowym wydarzeniu mającym miejsce w dniach 23-26 listopada w szwedzkim Jönköping odbył się turniej LAN Counter-Strike 2. Zwyciężyła go ukraińska organizacja Monte, tym samym zdobywając dla siebie 50 000 dolarów nagrody. Wśród wygranych znalazł się także Polak – Szymon „kRaSnaL” Mrozek oraz Duńczyk Alexander „br0” Bro.


DreamHack Winter 2023

Wspomniane już Monte pokonało w finale turecką drużynę Eternal Fire, czym wywalczyło sobie puchar oraz pokaźną ilość gotówki. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się odpowiednio zespoły Virtus.pro oraz MIBR. Oprócz nich do udziału w turnieju zaproszono także cztery inne drużyny: GamerLegion, 3DMAX, Nouns Esports oraz TYLOO.

Wygrana Monte zapewniła przy tym ukraińskiemu zespołowi kwalifikację do ESL Pro League Season 19. W trakcie DreamHack Winter 2023 i turnieju prowadzonego w formule „Best of 3” udowodnił on, że potrafi zagrać na światowym poziomie, eliminując w półfinale swoich konkurentów z Virtus.pro i kończąc całość z czystym kontem i wynikiem 2-0.

Pełen skład zwycięskiej drużyny prezentuje się następująco:

  1. Volodymyr „Woro2k” Veletnjuk
  2. Serghij „DemQQ” Demchenko
  3. Szymon „kRaSnaL” Mrozek
  4. Viktor „sdy” Orudzhev (kapitan)
  5. Alexander „br0” Bro
  6. Serhij „lmbt” Bezhanov (trener)

Jeśli interesuje was streszczenie przebiegu całej imprezy, możecie zapoznać się z nim na poniższym materiale wideo. Kolejna edycja Dreamhack zapowiedziana została na lato przyszłego roku.

Na DreamHacku byliśmy na zaproszenie Monster Energy. Dzięki!


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów710

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze