4
28.03.2024, 08:00Lektura na 2 minuty

Embracer pozbywa się Gearbox Software. Take-Two przejmuje twórców Borderlands

Embracer znalazł 460 milionów powodów na to, aby Gearbox Software nie było częścią firmy.

Równe dwa tygodnie temu Embracer Group ogłosiło, że kończy ze swoim udziałem w rosyjskim rynku za sprawą sprzedaży Saber Interactive. Dziś jesteśmy świadkami kolejnej transakcji firmy – tym razem chodzi o studio, na temat którego plotkowano w tym kontekście przynajmniej od pół roku.

Tak moi drodzy, Gearbox Software nie jest już częścią Embracer Group. Korporacja poinformowała nad ranem, że Take-Two Interactive przekaże 460 milionów dolarów na zakup studia. Za tę cenę właściciele m.in. Rockstar Games zyskują trzy studia: Gearbox Software oraz dwie filie mieszczące się w Montrealu oraz Quebecu. Oznacza to, że w ręce Take-Two trafią najpopularniejsze marki: Borderlands, Tiny Tina’s Wonderlands, Duke Nukem, Homeworld oraz Brothers in Arms.


Po przeanalizowaniu kilku opcji dla Gearboxa cieszę się, że doszliśmy do rozwiązania, które leży w najlepszym interesie wszystkich zainteresowanych stron. Randy [Pitchford przyp. red.] oraz jego pracownicy byli świetnymi członkami zespołu przez ostatnie lata i chciałbym im za to niezwykle podziękować.


Lars Wingefors

Podobnie do transakcji sprzed dwóch tygodni, tak i tutaj niektóre podmioty pozostaną w rękach Embracera. W tym wypadku mówimy o całym pionie wydawniczym Gearboxa, zlokalizowanym w San Fransisco, co oznacza, że korporacja utrzymała prawa do Remnanta, a także Hyper Light Breaker. W niedalekiej przyszłości Gearbox Publishing zostanie także przemianowane. Oprócz tego w Embracerze zostaje Cryptic Studios (Neverwinter Online, Star Trek Online), Lost Boys Interactive i Captured Dimensions.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów392

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze