13.02.2024, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Earth Defense Force 6: Premiera na Zachodzie opóźniona

Do ogromnych robali nie postrzelamy tej wiosny.

Japońskie studio Sandlot pomalutku tworzy sobie gry od ponad 20 lat, a większość jego portfolio składa się z kolejnych odsłon lekko porąbanej serii Earth Defense Force. „Szóstka” to - wbrew temu, co sugeruje tytuł - już jedenasta odsłona, jeśli doliczymy spin-offy. EDF 6 wyszło co prawda w Japonii kawał czasu temu, bo latem 2022, ale gra do tej pory nie doczekała się premiery na Zachodzie.

Kilka miesięcy temu pojawił się zwiastun, który możecie podziwiać poniżej. Ten głosił, iż na premierę poczekamy do wiosny 2024. Wydawca D3 Publisher i studio Sandlot przekazały krótką notkę o tym, że premiera zostaje przesunięta na lato 2024, a dodatkowy czas zostanie wykorzystany na „ostatnie szlify i przygotowania do zachodniej premiery”. To wszystko. Cóż, kilka dodatkowych miesięcy po tak długim czasie oczekiwania większej różnicy nie zrobi.

Na koniec mała ciekawostka historyczna. Pierwsza odsłona EDF była 31. grą z serii Simple 2000, w ramach której japońscy gracze dostawali gry może i cienkie, ale za to tanie. Coś jak nasze kioskowe tekturki, które zalewały rynek lata temu. „2000” było tam nie bez powodu, bo oznaczało najzwyczajniej w świecie ich cenę. 2000 jenów to aktualnie odpowiednik 53 złotych.

Earth Defense Force 6 pojawi się na pecetach, PS4 i PS5 latem tego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
bolo

Is this enough to get 20 people plastered?

Wpisów314

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze