EA zapowiedziało nową aplikację. Będzie zrzeszać całą działalność sportową firmy
Wracamy znowu do konferencji inwestorskiej, którą Electronic Arts zorganizowało 17 września. W jej trakcie potwierdzono m.in. produkcję finałowego rozdziału przygód Cala Kestisa, jednak nie była to jedyna interesująca rzecz, jaką fundatorzy poznali. Pora poruszyć temat najpopularniejszego segmentu działalności EA, o którym zdecydowanie za mało się dyskutuje.

Dział sportowy „Elektroników” otrzyma spore wzmocnienie. Podczas konferencji inwestorów zapowiedziano nową aplikację, która testowo zostanie uruchomiona na Androida oraz iOS-y w Hiszpanii. W założeniach twórców wygląda to jak platforma społecznościowa kręcąca się wokół gier EA Sports oraz wydarzeń na realnych arenach sportowych. Oprócz zarządzania swoimi działaniami w grach będzie również opcja czatowania z innymi graczami, seria wyzwań, newsletter przedstawiający zmiany w produkcjach, a także obszerna zakładka zawierająca najświeższe informacje ze świata sportu, relacje ze spotkań oraz zaawansowane statystyki.

Na początku będzie to oczywiście skupione przede wszystkim na piłce nożnej. Z tego też powodu aplikacja wystartuje w Hiszpanii, gdzie EA znajduje się w bliskim partnerstwie z LaLigą, której jest sponsorem nie tylko tytularnym. W przyszłości aplikacja powinna zawierać podobne funkcje dla innych gier studia, jak np. Madden NFL czy EA Sports College Football.
Czytaj dalej
-
Metroid Prime zalicza udany powrót, choć wielu recenzentów krytykuje „czwórkę”...
-
Sprawa kradzieży assetów na potrzeby Marathonu wyjaśniona. Poszkodowana artystka jest...
-
Aktualizacja Europy Universalis 5 wyeliminowała ponad 300 błędów, ale i tak nie wszyscy...
-
Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 i CD-Action w akcji Fundacji Wspierania Rozwoju...
