4
28.09.2023, 13:30Lektura na 2 minuty
Wideo

EA Sports WRC: Nowa rajdówka Codemasters na zwiastunie

Obserwując zwiastuny EA Sports WRC, odnoszę wrażenie, że czeka nas o wiele ciekawsza gra niż F1 23.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Codemasters ma w swoim portfolio masę spektakularnych gier wyścigowych, które dziś mają status kultowy, ale także dzieła będące kompletnymi klapami. F1 23 na pewno bliżej tej pierwszej grupy. Mimo że nie zasługuje na wrzucenie do jednego worka z Race Driver: Grid czy pierwszym Dirtem, to cały czas trzyma bardzo przyzwoity poziom, o czym zresztą napisał w swojej recenzji DaeL. Teraz pod batutą sportowej sekcji Electronic Arts studio dostało za zadanie rozpalić na nowo płomień ekscytacji rajdami. Wczoraj na oficjalnym kanale mieliśmy okazję obejrzeć zwiastun trybów gry w nadchodzącym EA Sports WRC.

Co można wywnioskować z sześciominutowego materiału? Na pewno nie będziemy się w grze nudzić. Twórcy przygotowali szereg atrakcji, które na chwilę obecną prezentują się bardzo obiecująco. Kariera to standardowe „od zera do bohatera”. Możemy zacząć swoją przygodę od najniższej klasy jurorskiej, ewentualnie przeskoczyć do WRC 2 albo od razu rozpocząć ściganie od najwyższej ligi. Standardowo prezentuje się również rozwój auta oraz całego zespołu, więc tryb kariery to po prostu stara, sprawdzona formuła.

WRC car building

O wiele ciekawiej prezentuje się możliwość zbudowania własnego rajdowego pojazdu. Niczym Colin McRae ze swoim R4 będziemy mieli okazję skonstruować własne auto. Dostosowywanie wygląda na materiałach na bardzo rozbudowaną, więc z pewnością zainteresowani kreowaniem swojej legendy od najmniejszej śrubki znajdą tu swoją oazę.

Dużą część trailera poświęcono także trybowi najbardziej kultowych wydarzeń z odcinków specjalnych. W nich będziemy mieli okazję stać się uczestnikiem niezapomnianych momentów z historii mistrzostw świata. I tego chyba najbardziej brakuje mi w serii F1, która swego czasu podobne rozwiązanie posiadała.

Colin McRae R4 WRC

W grze oczywiście znajdziemy o wiele więcej atrakcji. Do naszej dyspozycji zostaną oddane m.in. wyzwania czasowe, multiplayer czy tryb treningowy. Moim skromnym zdaniem najnowsze WRC jest o wiele ciekawsze w swoich zapowiedziach niż tegoroczna Formuła 1 (ta wirtualna i realna). Postaram się jednak wstrzymać entuzjazm przez wzgląd na ostatnie produkcje sygnowane marką World Rally Championship. Jeżeli jednak wy nie planujecie ograniczać swojej ekscytacji, to powiem, że w nowe WRC zagracie 3 listopada na PC, PS5 oraz Xboksach X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów376

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze