13.10.2023, 15:30Lektura na 2 minuty

EA Sports FC Tactical: Zapowiedziano mobilny spin-off nowej gry od EA Sports

EA Sports FC Tactical będzie strategią turową skupiającą się na taktycznej stronie piłki nożnej.

Jesteśmy świeżo po premierze EA Sports FC 24 przecierającego szlaki nowej marce studia EA Sports po zakończeniu współpracy z Fifą. Oceny recenzentów nie są przesadnie wysokie, choć nie można mówić tu o porażce. Tytuł otrzymał średnią 76 punktów na 100 zarówno na Metacriticu, jak i Opencriticu. Bardziej sceptyczny był Ninho, który nie zauważył wiele zmian w stosunku do ostatniej Fify i dał grze 6,5/10. Oceny te nie przeszkodziły produkcji przyciągnąć ogromnej rzeszy graczy w liczbie 11 milionów w pierwszym tygodniu od premiery.

Tymczasem twórcy nie próżnują i właśnie ogłosili kolejną grę spod szyldu EA Sports FC o podtytule Tactical. Będzie to w pełni mobilny spin-off głównego cyklu, w którym położono większy nacisk na taktyczną stronę piłki nożnej. Ze strony produkcji możemy dowiedzieć się, że nie będziemy mierzyli się z oponentami czasie rzeczywistym, lecz tura po turze. Oprócz tego czeka nas kompletowanie i trenowanie naszej drużyny, a także dostosowywanie strategii kolejnych meczy.

Twórcy obiecują „hiperrealistyczne doświadczenia wizualne”, w tym immersyjne animacje piłkarzy. Wiemy ponadto, że w EA Sports FC Tactical znajdziemy ponad 5000 zawodników z więcej niż 10 lig piłkarskich, takich jak: Bundesliga, Premier League, Ligue 1, Serie A czy UEFA Champions League. Produkcja według oficjalnych doniesień nie ma konkretnej daty premiery i ma zadebiutować na urządzeniach z Androidem i iOS-em na początku 2024 roku. Niemniej już teraz sklep Apple'a informuje o tym, że tytuł wyjdzie 18 stycznia. Obecnie można dokonywać wczesnej rejestracji w obu sklepach, dzięki czemu dostaniemy przypomnienie w momencie premiery gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze