4
11.04.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

EA Play z astronomiczną podwyżką cen abonamentu. Zapłacimy ponad dwa razy więcej

Do niedawna EA Play było usługą subskrypcyjną cieszącą się popularnością ze względu na swoją niską cenę. Cóż, czasy sielanki dobiegły końca.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

W 2024 roku każda większa firma musi posiadać jakąś formę płatnej subskrypcji – to po prostu branżowy standard. Microsoft ma Game Passa, Rockstar GTA+, a Electronic Arts oferuje graczom EA Play. Usługa Elektroników zebrała przez lata grono zaufanych abonentów, którzy za sprawą bardzo niskiego kosztu otrzymywali dużą i różnorodną bibliotekę gier stworzonych oraz wydanych przez firmę.

Niestety teraz przez swoje decyzje może ich stracić. Electronic Arts wprowadza podwyżki każdego planu usługi, a te dla niektórych będą druzgocące. Podstawowe EA Play na miesiąc podrożeje z 14,99 zł do 24,99 zł. Cenowo nie brzmi to może niezwykle powalająco, dopóki nie spojrzymy na subskrypcję roczną. Ta z 79,90 zł podskoczyła aż do 179,90 zł! To oznacza 125-procentowy skok względem poprzedniego stanu rzeczy.

ea-play-abonament-cost

EA Play Pro również ucierpiało, i to mocno. Miesięczny abonament kosztuje teraz 42% więcej (85 zł zamiast 59,90 zł), a za pakiet roczny wyciągniemy z portfela 559,90 zł (wcześniej byłoby to 419,90 zł). Electronic Arts uznało jeszcze, że fantastycznym pomysłem w tej sytuacji będzie anulowanie wszelkich subskrypcji użytkowników. Jeżeli ktokolwiek z was korzystał z EA Play, będziecie musieli wyrazić zgodę na nową taryfę, aby móc cieszyć się nim dalej.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów392

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze