77
9.06.2014, 18:25Lektura na 8 minut

E3 2014: Relacja tekstowa z konferencji Microsoftu, na żywo!

Przeżyjmy to razem! Jeżeli ktoś z was nie może oglądać konferencji Microsoftu na żywo, a bardzo chce być na bieżąco - będziemy relacjonować ją dla was na żywo, aktualizując tego newsa. Start o 18:30!


Dawid „spikain” Bojarski

Transmisję wideo możecie znaleźć w tym newsie.

18:30 - Startujemy!

18:34 - Na scenę wszedł Phil Spencer. Po krótkim wstępie bogatym w podziękowania i wielkie słowa, dostaliśmy zapewnienie, że cała konferencja będzie poświęcona grom. Ufff.

18:37 - Właśnie oglądamy Call of Duty: Advanced Warfare na Xboksie One. Trudno poznać, co jest gameplayem, a co cut-scenką - niestety głównie za sprawą tragicznej jakości wideo transmisji. Później okazało się - na szczęście - że elementy do grania i przerywniki do oglądania nieźle się ze sobą przeplatają.

18:40 - Robi wrażenie. Przede wszystkim widzieliśmy mechy, co automatycznie czyni grę sto razy bardziej atrakcyjną. Osoba stojąca za padem walczy z chmarami latających... robotów?

18:45 - Po gameplayu przyszła pora na trailer. Po raz kolejny przed oczami mignął nam Kevin Spacey. I data premiery - 4 listopada 2014. Teraz na scenie pojawiło się logo Forza Motorsport 5.

18:46 - Nurburgring Circuit będzie od dzisiaj darmowy dla wszystkich posiadaczy piątej Forzy.

18:48 - Czas na Forza Horizon 2! Gra będzie działać w 1080p. Na Xboksie One. Dedykowane serwery, kluby z setkami członków. 30 września przygoda z Horizon 2 "zaczyna się ekskluzywnie na Xboksie". "Zaczyna się"? Czyli ostatecznie trafi też na PC? No cóż, pora na trailer.

18:49 - DRAMATYCZNA POGODA, mówi napis na trailerze.

18:50 - Następne jest Evolve. Co tym razem będzie ekskluzywne dla Xboksa? Beta i DLC. Oglądamy mroczny trailer przedstawiający klasy i dynamiczną walkę z czymś bardzo brzydkim. Wygląda jak syn Cthulhu i Predatora.

18:51 - Teraz Assassin's Creed Unity. Na scenie stanął przedstawiciel Ubisoftu.

18:52 - Demo gameplayu! Potwierdzono informacje, jakoby w grze zawarty miał być co-op do 4 osób.

18:54 - Muszę przyznać, że strój głównego bohatera wygląda bardzo ładnie. Natomiast przedzieranie się przez tłum już tak sobie - to pewnie wczesna wersja gry, ale było widać, jak przez jedną osobę nasz asasyn "przeniknął" jak przez ducha. Oho, padła już pierwsza ofiara.

18:55 - Wygląda na to, że to rozgrywka z co-opa. Ciekawe, czy mnogość graczy oznacza, że stworzono specjalnie cztery postacie, czy w grze pojawi się jakiś kreator. Nasi bohaterowie wpadli na jakieś przyjęcie. Nie musimy oglądać dalej, by wiedzieć, jak się skończy... o, no właśnie. Defenstracja.

18:57 - Prezentacja Unity zakończyła się, teraz oglądamy pracowników oddziału Xboksa wypowiadających się na temat ulubionych gier. Oho, kolejna gra.

18:58 - "Premierowa zawartość najpierw na Xboksie". Trailer Dragon Age: Inquisition.

19:00 - Pół godziny za nami, kolejny zwiastun przed nami. Tym razem to Sunset Overdrive, chociaż zaczynało się bardziej... militarnie.

19:02 - Barwna postać z połową irokeza przedstawia nam fabułę gry. Trochę Saints Row. "Czy możesz uratować Sunset City? Oczywiście, że możesz - to chrzaniona gra wideo".

19:04 - O, teraz gameplay. I informacja - tylko na Xbox One, gdyby ktoś z nas miał wątpliwości. Rozgrywka wygląda bardzo przyjemnie. Jest szybko, kolorowo, są zmutowane monstra i jeżdżenie po szynach. Dosłownie.

19:06 - 28 sierpnia, zaczyna ekskluzywnie na Xboksie One. Znowu słowo "zaczyna". Bo, jak widać po kolejnej grze, niekoniecznie skończy się na Xboksach.

 

19:07 - Tak, to Dead Rising 3, które potwierdzono ostatnio dla PC. Dostało właśnie DLC - dostępne teraz. Nawiązuje do Street Fightera i nazywa się SUper Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition Ex Plus Alfa.

 

 

19:08 - Dance Central Spotlight będzie ekskluzywne na Xboksach pod koniec roku.

 

19:10 - Fable Legends. Oglądamy trailer opatrzony narracją przedstawiciela Lionhead. Przedstawia nam postacie i fabułę.

 

19:12 - To gameplay, choć przez chwilę nie miałem pewności. Postacie rozprawiają się z różnymi przeciwnikami, komentując każdy swój ruch. Okazuje się też, że w Fable Legends będziemy mogli być "tym złym", który "z góry" wysyłać będzie różne przeszkody - na przykład potwory - na bohaterów.

 

19:14 - Obejrzeliśmy walkę z mini-bossem. Beta multiplayera rozpocznie się jesienią.

 

 

19:16 - "Tylko na Xboksie i PC" pojawiło się Project Spark. Bardzo ładny nowy trailer. Teraz w grze będzie Conker. Chciałbym tu wyrazić swoje niezadowolenie, ale nie wypada mi przeklinać. Tak czy inaczej, chyba się ze mną zgodzicie, że wszyscy wolelibyśmy po prostu nową grę z Conkerem.

 

 

19:19 - Następna gra to Ori and the Blind Forest od Microsoft Studios. Wygląda bardzo ładnie i ukaże się jesienią tego roku.
 
 
19:24 - Halo 5: Guardians, jest pierwszy zwiastun. Wizualnie - rewelacja, ale oczywiście nie zobaczyliśmy nawet ułamka gameplayu. 11 listopada 2014 będzie można też zagrać w całą sagę Halo: The Master Chief Collection na Xboksie One. Wszystko zgodnie z przeciekami. Są to po prostu wszystkie cztery części Halo.

 
19:25 - Wszedł pan z padem. Czyżby gameplay ze starszych Halo? Na razie pokazuje nam, że wszystkie zmieściły się na jednej płycie.
 
19:27 - Największe zmiany przeszło Halo 2. Zawarty w nim zostanie multiplayer. Oglądamy gameplay, wygląda jak ładna gra zeszłej generacji.
 
19:28 - W Halo 2: Anniversary znajdziemy ponad sto map z multi, wszystkie na swoich silnikach, w 1080p/60 fps i z dedykowanymi serwerami. Łał.
 
19:29 - Halo 5: Guardians wejdzie w betę w grudniu. Jest też kolejny trailer. 60 fps na dedykowanych serwerach (zauważyliście, że tym razem nie wspomniano o 1080p?).
 
19:30 - Powrócił Phil Spencer. W koszulce Limbo. I powiedział, że w Halo: The Master Chief Collection zagramy pod koniec roku.
 
19:32 - A skoro koszulka Limbo, to nowa gra od Playdead, która pojawi się w 2015 roku. Podobna estetyka, tylko w trzech wymiarach i z nieco większą ilością kolorów i odcieni szarości. Nazywa się Inside.
 
 
19:33 - ID@Xbox, czyli przyszedł czas na indyki.
 
19:34 - Trailer przedstawiający niektóre z "setek gier indie nadchodzących na Xboksa One".
 
19:37 - Kolejne osoby mówią o ulubionych grach. A zaraz po nich... coś z rewelacyjnym motion capture. Ach, no tak. Tomb Raider. A konkretnie: Rise of the Tomb Raider. Zobaczyliśmy pierwszy trailer.
 
 
19:38 - Gameplay z trzeciego Wiedźmina!
 
19:40 - Polujemy na gryfa. Aaaale to pięęęęęękne!
 
 
19:41 - Rzut oka na walkę z jakimiś rzezimieszkami, cut-scenka, ocaliliśmy niewiastę. Geralt wróci do niej jak tylko upoluje tego gryfa. Oczywiście aby zapewnić damie bezpieczeństwo.
 
19:42 - Gryf postanowił nas bezpośrednio zaatakować, co - jak łatwo przewidzieć - zaraz źle się dla niego skończy.
 
19:43 - Walka zakończyła się... cut-scenką.
 
19:44 - A teraz twórca rebootu Killer Instinct... zapowiedział kolejny reboot: Phantom Dust.
 
 
19:47 - Gameplay z Tom Clancy's The Division. "Nowa zawartość najpierw na Xboksie One".
 
19:49 - Gdyby ktoś miał wątpliwości: The Division nadal wygląda fenomenalnie. Nie uwierzymy, że to materiał nagrany z konsoli, ale przynajmniej nie tracimy nadziei.
 
 
19:50 - Dużo strzelania w otwartym świecie. Bardzo ładnym otwartym świecie, ale jeżeli liczyliście na to, że w The Division strzelanie będzie drugorzędne, to przestańcie na to liczyć. Przynajmniej to krzyczy do nas prezentowany gameplay. Ale wygląda rewelacyjnie. Nadejdzie w 2015.
 
19:52 - Na scenie Hideki Kamiya. Project Nagano... trzeba będzie kupić Xboksa One.
 
19:53 - Krótkowłosy młodzieniec walczy w lesie z wielkim smokiem, przybiega większy smok. Młodzieniec w coś się zmienia i go zabija. Przybiega jeszcze większy smok, z wieloma głowami. Scalebound - tak nazywa się gra.
 
 
19:55 - "Tylko na Xboksie One" pojawi się cel-shadingowe (a jednocześnie mrocznie poważne i realistyczne jak na cel-shading) Crackdown.
 
 
19:58 - Powrócił Phil Spencer.
 
19:59 - Zbliżamy się do końca. Spencer podsumowuje - zobaczyliśmy 90 minut gier - i zapewnia, że to nie koniec starań.
 
20:00 - Jeszcze zwiastun z różnymi grami, które dzisiaj widzieliśmy i finisz.


Redaktor
Dawid „spikain” Bojarski

Redaktor naczelny CD-Action. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów3672

Obserwujących37

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze