28.11.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Dysk Google ma problem ze znikającymi plikami

Jeden z najpopularniejszych serwisów umożliwiających przechowanie plików w chmurze aktualnie trapi problem całkiem sporego kalibru.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Pokaźna liczba użytkowników zgłosiła błąd z Dyskiem Google, w wyniku którego umieszczone w chmurze pliki nie były im wyświetlane. Google przekazało, że jest świadome problemu i poprosiło, aby osoby, które zostały nim dotknięte, nie wprowadzały żadnych modyfikacji na swoich Dyskach.


Znikające pliki

O plikach znikających z Dysku Google niektórzy użytkownicy informowali już tydzień temu, jednak dopiero teraz doczekaliśmy się oficjalnego stanowiska Google w tej sprawie. Wedle odpowiedzi zamieszczonej w wątku na stronie wsparcia, błąd dotyczy jedynie ograniczonej liczby osób.

Kalifornijska korporacja nalega, aby nie kasować, ani też nie przenosić folderu danych aplikacji znajdującego się domyślnie pod ścieżką %USERPROFILE%\AppData\Local\Google\DriveFS. Jeśli posiadamy wolne miejscu na dysku (tym razem tym twardym), powinniśmy wykonać także jego kopię zapasową. Nie zalecono także korzystania z opcji „Odłącz konto” w desktopowej odsłonie Dysku Google. Niektórzy zwracają uwagę na to, że Dysk Google nie jest jedyną usługą, która potrafi zgubić dane. Wedle jednego z użytkowników, Arkusz Google skasował informacje wprowadzone w nim po 2019 roku.

Przedsiębiorstwo z Mountain View przekazało przy tym, że problem najprawdopodobniej dotyczy desktopowej aplikacji Dysku, co idzie w parze z przytoczonymi powyżej zaleceniami odnośnie do niemodyfikowania lokalnych plików oprogramowania. Mimo to błąd nie został rozwiązany, niewykluczone więc, że dotknięte zostaną nim kolejne osoby. 


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów698

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze