1
17.09.2023, 16:00Lektura na 2 minuty

„Dragon Age i Mass Effect zbyt zlały się w jedno”. Weteran BioWare o seriach

Brytyjski miesięcznik Edge przeprowadził wywiad z Aarynem Flynnem, byłym menedżerem w BioWare.


Stanisław „Wokulski” Falenta

BioWare przechodzi teraz cięższy okres. Ucięto trochę kosztów oraz zwolniono kilkudziesięciu pracowników. Dragon Age: Dreadwolf wciąż powstaje. Na szczęście zaawansowanie prac temu sprzyja. Nie dość, że od Straszliwy Wilk od ponad roku jest grywalny w całości, to jeszcze parę miesięcy temu do Sieci trafiło nagranie alfy (bynajmniej nie samca, mimo że tytuł by na to wskazywał).

Brytyjski magazyn Edge przeprowadził ostatnio wywiad z byłym menedżerem studia, który wypowiedział się na różne tematy. Szczególnie ciekawa wydaje się jego łagodna krytyka polityki co do dwóch sztandarowych serii: Mass Effecta oraz Dragon Age'a.


Zbyt homogeniczne

Stwierdził on, że jeśli jest mu czegoś szkoda, to tego, jak obie gry zaczęły przypominać siebie nawzajem; homogenizować się.


Staliśmy się trochę zbyt jednorodni między Mass Effectem a Dragon Agem. Szkoda, że w Dragon Age'u nie zachowaliśmy bardziej skupionej na PC, przypominającej Neverwinter tożsamości i nie pozwoliliśmy, aby Mass Effect naprawdę stał się arcydziełem opowiadania filmowych historii.


Aaryn Flynn

Przypomniał też, że wielu developerów studia zaczynało swoje kariery od modowania gier opartych na systemie Dungeons & Dragons oraz fascynacji serią Neverwinter Nights.

Flynn pracuje obecnie nad Nightingale, nadchodzącym steampunkowym survivalem.

Mass Effect
Mass Effect

Przypomnijmy przy okazji plotki, które sugerują, że Mass Effect ma wrócić do korzeni i zrezygnować z otwartego świata.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów865

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane