6
4.12.2023, 19:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Dragon Age: Dreadwolf – Krótki zwiastun. Prezentacja gry dopiero na wiosnę

Thedas wezwie nas dopiero w przyszłym roku.

Dragon Age to obok Mass Effecta największy skarb Bioware, jednak obydwie serie są od lat zaniedbywane na rzecz np. Anthema, jaki ostatecznie szybko wylądował w piachu. Developerzy wracają więc do swoich klasycznych marek i choć kolejny Mass Effect pojawi się (optymistycznie zakładając) mniej więcej w 2029, tak nowy Dragon Age ma być o wiele bliżej. Co prawda nie wiemy o nim zbyt wiele, bo dostaliśmy zaledwie ogólne informacje oraz zarys fabuły, ale dzisiaj poznaliśmy termin zaprezentowania gry – stanie się to dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Opublikowano też zwiastun, na którym zobaczymy kilka krain kontynentu Thedas, parę mniej i bardziej urokliwych widoczków i… tyle. Przynajmniej wiemy, że nie ma sensu spodziewać się czegokolwiek na The Game Awards ani przez kolejne pół roku.

Bioware desperacko potrzebuje sukcesu, a choć już od ponad roku Dreadwolf jest grywalny od początku do końca, tak zespół dalej się zmienia i przecieki nie wyglądają zbyt zachęcająco. Odpalając niedawno po raz pierwszy Inkwizycję, bardzo szybko zwątpiłem w to, że firma wiedziała co robi, ale mimo wszystko chyba warto dać developerom jeszcze jedną szansę przez wzgląd na stare, dobre czasy.

Ostatnie informacje były już bardziej optymistyczne, ponieważ część pracowników zajęta Mass Effectem przeszła do Dragon Age’a (co wyjaśniałoby tę słabą zajawkę z N7 Day), a ekipę zasilił Mark Darrah, scenarzysta Dragon Age: Origins. Czy Bioware stanie na wysokości zadania, przekonamy się najwcześniej na wiosnę.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1018

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze