1
8.02.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Disney inwestuje półtora miliarda dolarów w Epic Games. Firmy planują nowe ogromne uniwersum

Półtora miliarda dolarów, wyłożone przez Disneya na Epic Games, jest największą inwestycją korporacji w branżę gier wideo w historii.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Disney nie jest odludkiem, jeśli chodzi o gry wideo, i nieraz mogliśmy bawić się w projektach finansowanych przez tę korporację. Ostatnimi czasy jednak firma spuściła z tonu i nie wykładała dużych pieniędzy na żadną produkcję, a częściej użyczała swoich najpopularniejszych marek innym studiom, np. Star Wars, które trafiało w ręce EA, Ubisoftu oraz Epic Games.

I to o tej ostatniej z firm porozmawiamy sobie najwięcej, ponieważ stała się częścią ogromnej inwestycji. Disney wyciągnął półtora miliarda dolarów i zakupił za to akcje Epic Games. W oficjalnym komunikacie możemy dowiedzieć się o planach korporacji na dalszą współpracę pomiędzy obiema firmami. W planach znajduje się stworzenie nowego uniwersum, w którym świat Fortnite’a zostanie połączony z najpopularniejszymi markami Disneya.


Nowe uniwersum zaoferuje wiele możliwości grania, oglądania, robienia zakupów oraz interakcji z treściami, postaciami i historiami z Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Avatara i wielu innych.


Robert A. Iger

Materiały prasowe, promujące najnowszą inwestycję Disneya, również prezentują kreowanie nowego, ogromnego uniwersum. Na jednym z kadrów „zwiastuna” możemy dostrzec kilka wysp, które składają się z najpopularniejszych marek oraz firm obu podmiotów. I tak na jednej z wysp możemy ujrzeć ramię w ramię ESPN, Lucasfilm oraz Marvela, a w tle majaczą nam budynki należące do np. Ralpha Demolki.


Disney był jedną z pierwszych firm, które uwierzyły w potencjał połączenia ze sobą naszych światów. Obecnie współpracujemy nad czymś zupełnie nowym, aby zbudować trwały, otwarty i interoperacyjny ekosystem, który połączy społeczności Disneya i Fortnite’a.


Tim Sweeney

Disney oraz Epic Games wielokrotnie współpracowali ze sobą w przeszłości. W ramach Fortnite’a mieliśmy okazję odblokować postaci ze Spider-Mana czy Star Warsów.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów343

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze