23.12.2021, 17:30Lektura na 1 minutę
Wideo

Dark Souls: Powstanie papierowe RPG

Zainteresowani?

Wprawdzie nie otrzymaliśmy jeszcze wielu konkretnych szczegółów, lecz naprawdę wypada odnotować, iż Steamforged Games zabiera się za projekt o nazwie Dark Souls: The Roleplaying Game. A zatem w niedalekiej przyszłości do rąk miłośników cenionych „symulatorów umierania” trafi fabularne papierowe RPG.

Projekt najprawdopodobniej będzie kompatybilny z 5. edycją systemu Dungeons & Dragons (wnioskując na podstawie dotychczasowej twórczości brytyjskiej firmy). Oczywiście Dark Souls: The Roleplaying Game to oficjalnie licencjonowany produkt tworzony we współpracy z FromSoftware i Bandai Namco. Samo Steamforged Games zajmowało się także planszówką Dark Souls, która powstała dzięki finansowemu wsparciu ze strony wiernych fanów. Zbiórka na Kickstarterze zakończyła się kwotą na poziomie blisko 3,8 mln funtów.

Pierwowzór debiutował w 2011 roku na PS3 i X360, aby później podbić serca recenzentów i graczy. Posypały się bardzo dobre oceny oraz prestiżowe nagrody. Stosunkowo niedawno Dark Souls uzyskało miano „Najlepszej gry wszech czasów”.


Czytaj dalej

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze