30
11.06.2018, 01:32Lektura na 3 minuty

Cyberpunk 2077: Redzi zaszyli w zwiastun ukryty przekaz na temat premiery, DLC i mikrotransakcji

Warszawiacy wystosowali coś na kształt przeprosin.


Mateusz Witczak

Jeżeli bardzo spowolnicie ujawniony podczas konferencji Microsoftu oficjalny trailer Cyberpunka 2077, przez chwilę mignie wam plansza z odezwą od warszawiaków.

Nie jest łatwo się w niej rozczytać...


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

...ale daliśmy radę. Czego możecie się dowiedzieć z odezwy Redów? Zacytujmy w całości:


Minęło ponad 2077 dni, od kiedy ogłosiliśmy nasz plan na produkcję Cyberpunka 2077. Opublikowaliśmy zwiastun CGI, udzieliliśmy kilku wywiadów i... zniknęliśmy. Normalna procedura dla tego typu spraw jest jasna – zapowiadasz grę, zamykasz jadaczkę, bierzesz się do roboty. My chcieliśmy najpierw dostarczyć wam Wiedźmina 3 i dwa dodatki do niego, co jest powodem, dla którego nagle zamilkliśmy. Gdy tylko zakończyliśmy prace nad Krwią i winem, byliśmy w stanie pełną parą ruszyć z preprodukcją Cyberpunka 2077. Ale postanowiliśmy siedzieć cicho. Dlaczego? W pewnym momencie podjęliśmy decyzję, że wrócimy do mówienia o grze tylko wtedy, gdy będziemy mieli wam coś do pokazania. Coś ważnego i kluczowego. Zdajemy sobie sprawę, iż (nie)cierpliwie czekaliście przez bardzo długi czas i nie chcieliśmy, aby ktokolwiek czuł, że przyjmujemy to za pewnik. Wręcz przeciwnie – daje nam to wiele dodatkowej motywacji. Podekscytowanie jest prawdziwe, więc pot i łzy też muszą być prawdziwe. :) Do rzeczy jednak. Dziś jest ten dzień. Jeśli to widzisz, znaczy, że zobaczyłeś zwiastun naszej wizji Cyberpunka, alternatywnej wersji przyszłości, w której Ameryka jest podzielona, megakorporacje kontrolują każdy aspekt cywilizowanego życia, a gangi rządzą resztą. I choć to rzeczywistość pełna adrenaliny, nie pozwól, by pościgi samochodowe i strzelaniny cię zmyliły. Cyberpunk 2077 to singlowe, oparte na fabule RPG, w którym stworzysz własną postać i... cóż, więcej dowiecie się z naszego stoiska na E3. Polujcie na zapowiedzi! Zanim skończymy, prawdopodobnie macie kilka pytań. 1. Kiedy? Gdy powiedzieliśmy, że wydamy grę dopiero wtedy, gdy będzie gotowa, właśnie to mieliśmy na myśli. Jesteśmy zdecydowanie bliżej premiery, niż byliśmy wtedy. ;) Ale wciąż nie nadszedł czas, by cokolwiek potwierdzać, więc musicie nadal być cierpliwi. Jakość to jedyna kwestia, która nas napędza. To piękno bycia niezależnym studiem i swoim własnym wydawcą. 2. Jak duży? Naprawdę duży, ale... by być szczerym, nie mamy w tym momencie pojęcia. Kiedy już zbierzemy wszystko do kupy, otwarcie damy wam znać. Obiecujemy, że zrobimy to, zanim zaczniemy z wami rozmawiać o zamówieniach przedpremierowych albo poprosimy was o cokolwiek. 3. Darmowe DLC/dodatki/DRM Nie oczekujcie niczego mniej niż w przypadku Wiedźmina 3. Jeśli chodzi o DRM, Cyberpunk 2077 będzie na pecetach stuprocentowo wolny od tego typu zabezpieczeń. 4. Mikrotransakcje? W grze RPG dla jednego gracza? Czy wyście oszaleli? Jeszcze raz dziękujemy za waszą cierpliwość. Jeśli macie chwilę, odwiedźcie stronę cyberpunk.net i podzielcie się z nami waszą opinią (na każdy temat). Czytamy wszystko, co napisaliście, i traktujemy to bardzo poważnie. Pozdrawiamy, Zespół CD Projekt RedCzytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3462

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze