1
19.02.2024, 14:30Lektura na 1 minutę
Wideo

College Football 25: EA Sports po 11 latach wskrzesza zapomnianą serię

Są tu jacyś fani futbolu amerykańskiego?


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Electronic Arts w końcu ujawniło zwiastun długo oczekiwanego powrotu swojej serii gier o futbolu akademickim. EA Sports College Football 25 ukaże się latem tego roku, a pełna prezentacja gry nastąpi w maju. Na razie firma opublikowała krótki, promujący grę film, żeby na chwilę zaspokoić apetyt fanów.

Ale zacznijmy od początku. Żyjemy w kraju nad Wisłą, kibicujemy Lewandowskiemu, Świątek i skoczkom narciarskim, ale o co chodzi z tym futbolem akademickim? Futbol amerykański jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w USA, a jego studencka odmiana cieszy się również dużym zainteresowaniem tamtejszych kibiców. Electronic Arts od 1993 roku wydawało gry przenoszące zmagania w tej dyscyplinie na komputery i konsole. Trwało to do 2013 roku, kiedy premierę miało NCAA Football 14, w które to fani grają po dziś dzień. 

Prawie dwuminutowy film jest pewnego rodzaju nostalgicznym puszczeniem oczka w stronę fanów futbolu akademickiego. W materiale nie znajdziemy fragmentów rozgrywki, więcej konkretów mamy poznać w maju.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów190

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze