13.06.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

ChromeOS upodobni się do Androida

A wszystko to po to, aby móc szybciej i bez zbędnego kombinowania wdrażać funkcje bazujące na AI.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jeśli zastanawiacie się, czy giganci technologiczni mają zamiar w najbliższym czasie ograniczyć swoje plany co do umieszczenia sztucznej inteligencji w każdym możliwym sprzęcie, odpowiedź jest prosta – nie. AI zawita również na ChromeOS, aczkolwiek ze względu na to system czeka szereg zmian, o czym poinformowało Google na swoim blogu.


ChromeOS będzie wkrótce rozwijany na dużej części stosu Androida, aby szybciej udostępniać użytkownikom sztuczną inteligencję Google, innowacje i funkcje.


Blog Google

Jak zaznaczono, ChromeOS niemal od samego swojego początku jest mocno powiązany z Androidem, o czym może świadczyć dostępność licznych aplikacji pochodzących oryginalnie z drugiego ze wspomnianych systemów. Teraz jednak Google zamierza pójść o krok dalej i ogłosiło, że z fundamentem ChromeOS zintegrowane zostaną m.in. jądro Android Linux i wybrane frameworki Androida. A wszystko to po to, „aby kontynuować wdrażanie nowych funkcji Google AI dla użytkowników na szybszą i jeszcze większą skalę”.

Gigant z Mountain View twierdzi, że zabieg ten pozwoli uprościć prace inżynieryjne oraz usprawni współpracę pomiędzy Chromebookami i innymi urządzeniami funkcjonującymi na systemie Android, wliczając w to smartfony, tablety i smartwatche. Zapewniono przy tym, że zapewnienie spójnego wyglądu, płynnego działania i bezpieczeństwa systemu wciąż pozostaje priorytetem, a w tej kwestii nie nastąpią żadne zmiany.

Nie ma także co liczyć na to, że opisywana przesiadka nastąpi z dnia na dzień. Wedle tego, co twierdzi korporacja, prace nad aktualizacją ChromeOS już się rozpoczęły, jednak na ich efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Gdy wszystko będzie gotowe, Google obiecuje zapewnienie płynnego przejścia do nowego środowiska.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1012

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze