30
23.04.2024, 14:15Lektura na 3 minuty

CD-Action pracuje nad własną książką! Oto czego możecie się spodziewać

Wydania specjalne CD-Action to był dopiero początek. Oficjalnie zapowiadamy, że już niedługo do sprzedaży trafi pierwsza nasza książka stricte o grach. O jakich konkretnie? Co nieco możemy zdradzić…


CD-Action

W ostatnich miesiącach zdecydowanie nie możemy narzekać w redakcji na brak zajęć, ale najwidoczniej nadal nam mało. Po wysłaniu do druku magazynu o Gothicu oraz najnowszego numeru Retro doszliśmy do wniosku, że praca wyłącznie nad kolejnym CD-Action – i nadchodzącymi wydaniami specjalnymi(*) – nam nie wystarcza.

W związku z tym od jakiegoś czasu dłubiemy przy własnej książce, choć nie ujawnimy jeszcze jej tytułu – to zostawimy sobie na później, aby potrzymać was trochę w niepewności. O takiej formie publikacji myśleliśmy już od dawna, ale zawsze było coś innego do roboty i temat schodził na dalszy plan. W końcu jednak zakasaliśmy rękawy i teraz możemy napisać, że to się nareszcie dzieje i będzie naprawdę super!

(*) Tak, Heroesi i Gothic to nie koniec. W tym roku powinniście zobaczyć w kioskach przynajmniej jeszcze jedno takie pismo, wydane pomiędzy kwartalnikiem i Retro.


Nowy rozdział w historii CDA

Bardzo długo zastanawialiśmy się i dyskutowaliśmy nad tym, jaką formę powinna przyjąć pierwsza książka CD-Action. Pomysłów było wiele, lecz w końcu stwierdziliśmy, że poświęcimy ją najważniejszym grom w historii… ale po licznych rozmowach doszliśmy do wniosku, że nie dość, iż tego typu mocno przekrojowe publikacje już powstały, to jeszcze zawsze pozostaną jakieś luki, choćby człowiek nie wiadomo jak ścieśniał teksty.

Dlatego zdecydowaliśmy, że nie będziemy myśleć o jednej książce, lecz o całej serii. Na start wzięliśmy na warsztat gry z lat 2013-2023 i łącznie udało nam się zebrać ponad 180 tytułów (choć liczba może ulec zmianie). Główny klucz doboru produkcji brzmi: „gry, które warto znać”, czy to ze względu na wyjątkową fabułę, czy unikatowy gameplay, czy wpływ na branżę. Nie będzie to zatem przejazd tylko po blockbusterach i kartkowanie opisów kolejnych odsłon Call of Duty. Jeśli jednak ominęły was któreś z wielkich hitów ostatnich lat – a nie sposób przecież ograć wszystko – z naszych tekstów też dowiecie się, o co w nich chodzi.

To tylko „sneak peek” z początkowego etapu prac :)
To tylko „sneak peek” z początkowego etapu prac :)

Nie będzie to typowy album z samymi grafikami i krótkimi tekstami, jak wydawnictwa o malarstwie czy pięknych zamkach. Zdecydowanie nie idziemy po linii najmniejszego oporu, tylko przygotowujemy konkretną publikację z solidnymi opisami, choć zdjęć też oczywiście nie zabraknie (ma być ładnie i bogato, a co!). O jakość tekstów nie musicie się martwić, nad projektem pracuje bowiem ponad 30 doświadczonych osób. Oprócz naszych stałych redaktorów zaangażowaliśmy także kilka znanych nazwisk, które znacie z innych rejonów polskiego internetu. Spodziewajcie się najlepszego!


Gratka dla kolekcjonerów! Kiedy premiera?

Stawiamy na wysoką jakość merytoryczną oraz wydawniczą, dlatego zaoferujemy format 175 × 240 mm, twardą oprawę oraz sporą objętość (prawie 400 stron!), dzięki czemu książka będzie doskonale prezentowała się na waszych półkach. Liczymy na duże zainteresowanie, bo mamy chrapkę na więcej – jeśli projekt wypali, to w przyszłości do sprzedaży trafią kolejne tomy. I wiemy już nawet, jaka będzie ich tematyka!

No dobra, a kiedy premiera pierwszej książki? Ano już niedługo! Na razie nie możemy zdradzić konkretnej daty, ale czerwiec jest jak najbardziej prawdopodobny. Na pewno będziemy na bieżąco informować was o postępach. Koniecznie musicie pojawić się też na tegorocznym CD-Action Expo, bo szykujemy dla was sporo niespodzianek – niewykluczone, że związanych również z naszą książką. Oj, będzie się działo!


Czytaj dalej

Redaktor
CD-Action
Wpisów1121

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze