7
28.09.2022, 17:00Lektura na 3 minuty

CDA 05/2022: Sprawdź, co znajdziesz w dziale Gramy

3 października do sprzedaży trafi CD-Action #333, a już dzisiaj możecie dowiedzieć się, o czym przeczytacie w dziale Gramy w tym wydaniu.


Witold Tłuchowski

Omówienie publicystyki i tekstów okołogrowych zostawmy na inną okazję, dziś skupmy się zaś na tym, co wielu z was interesuje najbardziej: grach omówionych w numerze. Co ważne, także tych jeszcze niedostępnych.

Przystawką (ale taką rozmiarów pełnoprawnego drugiego dania) w CDA 05/2022 jest dwunastostronicowy przegląd najciekawszych gier pokazanych podczas Gamescomu oraz innych konferencji zorganizowanych na przełomie sierpnia i września. Nie zabrakło w nim produkcji głośnych i większości doskonale znanych (m.in. Assassin's Creed Mirage, Dead Island 2, Alone in the Dark), ale postaraliśmy się też zwrócić uwagę na takie, które mogły umknąć waszej uwadze w nawale zapowiedzi, jak The Great War: Western Front czy Inkulinati.

W dziale Gramy zaszły zmiany: na wasze życzenie do recenzji wracają tradycyjne oceny w skali 1-10. Tym razem pochyliliśmy się nad 13 tytułami (nie licząc przeglądu indyków), z których nie wszystkie dorosły do naszych oczekiwań.

Eugeniusz Siekiera zmierzył się z The Last of Us Part I, zderzając się przy tej okazji z klasycznym dylematem: czy oceniając remake, skupić się na wprowadzonych przez niego zmianach, czy spojrzeć całościowo na jakość gry w danym momencie? Nie tak twardy orzech do zgryzienia miał Cursian, który zrecenzował najnowsze Saints Row – możecie się domyślić, z jakim entuzjazmem nasz redakcyjny tetryk przyjął młodzieżowo kul-wyluzowaną ekipę rebootu.

The Last of Us Part I recenzja

Z kolei rajmund i Ranafe ronią łzę nad Blade Runnerem: Enhanced Edition, niepokojąc się, że fatalny remaster może zaszkodzić temu przygodówkowemu klasykowi Westwoodu. Bardziej optymistyczny jest tekst spikaina o Xenoblade Chronicles 3, po którym pożałujecie, że jeszcze nie kupiliście Switcha (a jeśli go macie, to pognacie do sklepu po egzemplarz gry). W numerze znalazło się też miejsce na kącik zwierzęcy: ze swojej miłości do Stray zwierzy się wam Eugeniusz Siekiera, z kolei DaeL nie szczędzi ciepłych słów grze Endling: Extinction is Forever. W owcę w owczej skórze wcieliła się zaś 9kier, wciągając do swojej sekty kolejnych wyznawców w Cult of the Lamb.

Endling: Extinction Is Forever recenzja

Obiecałem 13 recenzji, więc dowiecie się też, co myślimy o F1 2022 (DaeL), As Dusk Falls (Ranafe), Live A Live (Otton), Two Point Campus (Mac Abra), South of the Circle (SztywnyPatyk) i Destroy All Humans! 2: Reprobed (Eugeniusz Siekiera). Dział zamykamy przeglądem produkcji niezależnych, w którym 9kier poleca My Lovely Wife, Hard West 2, Rollerdrome, Cuphead: The Delicious Last Course, Eyes in the Dark, Into the Breach: Advanced Edition i Backpack Hero.

Do zobaczenia 3 października w punktach sprzedaży prasy lub naszym sklepie, w którym tradycyjnie znajdziecie także cyfrową wersję nowego CDA.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze