190
5.03.2021, 10:23Lektura na 5 minut

CD-Action 04/2021 – świętujemy 25-lecie magazynu wyjątkowym, grubszym wydaniem!

Już sam fakt, że obchodzimy 25-lecie, jest niezwykły, zwłaszcza po zeszłorocznych wybojach. Wydanie 04/2021 (już w sprzedaży) jest jednak wyjątkowe także z powodów czysto praktycznych, choćby dlatego, że w standardowej cenie 12,99 zł otrzymacie grubszy magazyn (148 stron), a w nim m.in. niepowtarzalny materiał urodzinowy.


Daniel „CormaC” Bartosik

Zaczniemy od końca – i to dosłownie, bo gdy odwrócicie to wydanie, zobaczycie okładkę dodatku „25 lat CD-Action”. Przygotowując go, chcieliśmy uniknąć suchej kroniki CDA skierowanej głównie do najwierniejszych Czytelników. Czytany od tyłu, magazyn zabierze Was więc w barwną podróż przez lata 1996-2020, przywołującą nie tylko epizody z historii magazynu i redakcji, ale też ważne dla branży wydarzenia oraz wybrane przez nas 100 niezapomnianych gier z tego okresu. Klimatu dodają jej nasze osobiste wpisy oraz to, że poszczególne strony nawiązują wyglądem do stylu, w jakim CDA było składane w danym okresie.

cda_04_2021_rozkladowka_01_4byv.jpg

Drugim powodem wyjątkowości CDA 04/2021 jest jego okładka. Grafiki na przód i tył magazynu stworzył Szymon Waloszek, prywatnie wieloletni czytelnik CD-Action, zawodowo zaś – dyrektor kreatywny jednej z największych agencji reklamowych świata. Współpraca z Szymonem była tak sympatyczna i owocna, że znajdziecie też w piśmie jego felieton.

Omówiwszy temat atrakcji urodzinowych (no, nie wszystkich, bo jest jeszcze kod na pizzę – szczegóły na dole newsa), możemy przyjrzeć się tej bardziej tradycyjnej zawartości magazynu. Zaczynamy od działu Info, w którym znajdziecie między innymi przegląd gier zaprezentowanych na tegorocznym sieciowym BlizzConie. W Już graliśmy dzielimy się z wrażeniami z 13 produkcji, które ograliśmy przedpremierowo. Znalazły się wśród nich wczesnodostępowy przebój Valheim (Bastian jest zachwycony!), a także dwie nadchodzące polskie produkcje: Hellish Quart (DaeL) i Rustler (Cursian).

cda_04_2021_rozkladowka_02_4byu.jpg

Do Recenzji trafiło 20 tytułów, w tym Control na PS5 (Ninho), Destruction AllStars (Siekiera), Persona 5 Strikers (Otton), Super Mario 3D World + Bowser’s Fury (spikain), Bravely Default II (spikain), Worms Rumble (Siekiera), Wonderful Dizzy na PC i... ZX Spectrum (DaeL), Pendrive znaleziony w trawie (Ranafe), Little Nightmares II (Siekiera), a także figurkowa gra bitewna World of Tanks (gem).

cda_04_2021_rozkladowka_03_4byu.jpg

W Publicystyce Otton opisuje ciekawą sytuację z podbiciem kursu akcji amerykańskiej sieci sklepów GameStop przez użytkowników forum Reddit, a także przywołuje gry poruszające temat podboju Marsa. DaeL nachyla się nad popularnym swego czasu trendem stosowania w grach brunatnej kolorystyki i wspomina narodziny gry Lemmings. Wspólnie z Ranafe przekonuje też w artykule stylizowanym na opowiadanie ze świata „Łowcy androidów”, że Blade Runner zasługuje na dychę. Bartłomiej Kluska zaprasza do Muzeum Techniki, by opowiedzieć o pocztówkach dźwiękowych. Leszek Milewski przeprowadził arcyciekawy wywiad z Wiktorem Żwikiewiczem – pisarzem, dla którego próba wejścia do branży gier skończyła się ruiną finansową i bezdomnością. Ninho przybliża okoliczności powstania pamiętnego FPS-a No One Lives Forever, Eugeniusz Siekiera bierze pod lupę podróbki Resident Evil, a Smuggler zamyka swoją dwuczęściową historię wirusów komputerowych. Do tego proponujemy sześć felietonów, specjalny urodzinowy komiks Marka Lenca, Magazyn Kulturalny, AR i Szpile. Dział Technologie to natomiast przede wszystkim sześciostronicowy Megatest poświęcony tematyce audio (słuchawkom, głośnikom, kartom dźwiękowym), ale też testy dysku SSD Samsung 870 EVO 4 TB, pada 8BitDo SN30 Pro+ oraz laptopów Hiro B1505 i Hyperbook NH5.

cda_04_2021_rozkladowka_04_4byu.jpg

SPIS TREŚCI

 


KOD NA 2 PIZZE W CENIE 1  

Na stronie 7. urodzinowego numeru CDA znajdziecie zdrapkę z kodem pozwalającym kupić dwie pizze w cenie jednej. Działa on przy zamówieniach online w Domino’s Pizza i Pizza Dominium. Właśnie „i”, nie „lub”, bo da się go wykorzystać dwukrotnie – jeden raz w każdej z wymienionych pizzerii. Smacznego!

banner_pizza_4byu.jpg


WERSJA CYFROWA

Po cyfrową wersję CD-Action (w formacie PDF) zapraszamy do naszego nowego sklepu. Tylko u nas kupicie wydania elektroniczne w nowej, niższej cenie (11,99 zł), a dodatkowo cała kwota z ich sprzedaży trafi do nas, bo ominiecie wszelkich pośredników.

cda_04_2021_ewydanie_4byz.jpg

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1220

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze