145
14.12.2018, 10:04Lektura na 5 minut

CD-Action 01/2019 z kodami do World of Tanks i plakatem

Do świąteczno-noworocznego wydania CDA (w sprzedaży od 18 grudnia, cena 11,99 zł) dołączyliśmy duży, dwustronny plakat z kalendarzem, kody do World of Tanks (wartość ok. 70 zł) oraz kody steamowe na dwie pełne wersje gier – King’s Bounty: Dark Side PL/EN i Anna’s Quest PL/EN.

Numer zaczynamy od omówienia największego branżowego wydarzenia ostatniego miesiąca, czyli The Game Awards. Na gali tej nie tylko rozdano nagrody, lecz także zapowiedziano kilkanaście gier, w tym nowego Dragon Age’a, Mortal Kombat 11 oraz RPG studia Obsidian (The Outer Worlds). Skoro mowa o nadchodzących tytułach, to dział W produkcji poświęciliśmy przede wszystkim na przegląd pół setki gier, których warto wypatrywać w nadchodzących dwunastu miesiącach. Zanim jednak dotrzesz do tego 20-stronicowego kolosa, natrafisz na cztery strony poświęcone nowemu Far Cry’owi w klimatach postapo – New Dawn – którego widzieliśmy już w akcji oczami Papkina.

Okres najgorętszych premier już za nami, ale w dziale recenzji wciąż widać rozpoznawalne tytuły. Rozpoczynamy go tekstem o okładkowym Just Cause 4, a wśród 24 ocenionych gier znajdziecie też m.in. Fallouta 76, Darksiders III, Artifact, Spyro Reignited Trilogy, Hitmana 2, Pokémon: Let’s Go, Eevee!, Overkill’s The Walking Dead czy pecetowe Sunset Overdrive. Po kompletną listę zapraszam do spisu treści.

Publicystykę zdominował wielki (sześć stron) pożegnalny artykuł o człowieku, którego wpływu na współczesną popkulturę nie da się przecenić – zmarłym niedawno Stanie Lee, twórcy potęgi Marvela. Poza tym wspominamy pierwszego Dooma z okazji jego 25. urodzin, przybliżamy dokonania Chrisa Robertsa (Wing Commander, Privateer, Star Citizen), wykładamy historię Stanów Zjednoczonych według Fallouta, spieramy się o Diablo Immortal i wbijamy Szpile. Są też trzy felietony – o Ubisofcie, jazzie i pracy w naszym dziale reklamacji.

W Technologiach polecamy szczególnie megatest monitorów, skrojony oczywiście przede wszystkim pod graczy. Wśród tradycyjnych testów znajdziecie m.in. PlayStation Classic, Radeona RX 590 8 GB i Razer Phone’a 2.


KODY DO WORLD OF TANKS

Kod dla nowych kont (zaproszeniowy)

 • T-127 – radziecki czołg lekki premium poziomu III o wartości 850 sztuk złota
 • miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota
 • 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota
 • Kod dla wszystkich kont (bonusowy)

 • Chi-Nu Kai – japoński czołg średni premium poziomu V o wartości 1500 sztuk złota (lub rekompensata 600 tys. kredytów)
 • miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota
 • 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota
 • Kody bonusowe nie kumulują się. Działają tylko w wersji PC i na serwerach EU. Kody należy aktywować do 31 stycznia 2019.

  Chi-Nu Kai wygląda tak:


  (Kliknij, aby powiększyć)


  PLAKAT Z KALENDARZEM

  Plakat ma wymiary 78 x 58 cm i jest dwustronny – na jednej stronie grafika z Dying Lighta 2 z kalendarzem, na drugiej Doom Eternal bez kalendarza.


  (Kliknij, aby powiększyć)


  (Kliknij, aby powiększyć)


  PEŁNE WERSJE GIER

  King’s Bounty: Dark Side PL/EN (Steam)

  strategia • role-playing • heksy i tury
  Wymagania: Win XP/Vista/7/8/10, procesor 2,6 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6600

  Na początku, zanim jeszcze świat poznał Heroes of Might & Magic, było King’s Bounty, test unikatowej formuły turowej strategii fantasy. Po latach, w 2008 roku, ta zapomniana niesłusznie marka wskrzeszona została przez rosyjskie studio Katauri Interactive, a Dark Side to jej czwarta i jak na razie ostatnia odsłona. Nie wykracza znacząco poza gatunkowy kanon. Jest bohater na oparach, jest świat fantasy, jest główny wróg i daleka droga do niego. Pokonuje się ją, na przemian eksplorując krainy, co pozwala zgromadzić armię i zwiększyć moce, i rozgrywając taktyczne bitwy w turach na arenach podzielonych na heksy. W sposób typowy dla gier Katauri cała ta droga jest mocno sfabularyzowana, a smaczkiem jest to, że tym razem reprezentujemy „tych złych”.


  Anna’s Quest PL EN

  przygodówka • 2D • baśń dla dorosłych
  PC: Win Vista/7/8/10, procesor dwurdzeniowy 2,2 GHz, 2 GB RAM, GeForce 205/Radeon HD 3400

  Niezwykła przygodówka 2D wprost ze studia mistrzów gatunku, Daedalika, wyjątkowo dobrze przemyślana i zaskakująco sprawnie zrealizowana. To plus ogólnie wysoki poziom scenariusza (choć gra wygląda niewinnie, za kolorowymi ilustracjami kryje się historia dramatów i klęsk) sprawia, że Wyprawa Anny ma wdzięk klasycznej bajki i naprawdę może spodobać się nie tylko fanom gatunku.


  Redaktor
  Daniel „CormaC” Bartosik

  Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

  Profil
  Wpisów1224

  Obserwujących19

  Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze