9
3.12.2018, 22:41Lektura na 2 minuty

Carmageddon: THQ Nordic przejęło prawa do marki

Dzisiejsza transakcja ma sprawić, że seria kontrowersyjnych ścigałek „znajdzie dla siebie należne miejsce w panteonie gier wideo”.


Rafał „hraboll” Pieczka

THQ Nordic przejęło właśnie pełnię praw do legendarnego Carmageddona. Studio Stainless Games, dotychczasowy opiekun serii, ma nadzieję, że nawiązanie współpracy ze szwedzkim wydawcą będzie krokiem w dobrym kierunku. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, brytyjski developer nie posiadał wystarczających zasobów (pieniądze, pracownicy, zaplecze technologiczne itd.), aby wykorzystać potencjał drzemiący w marce.

Pozwolę sobie przypomnieć, iż Stainless Games odzyskało kontrolę nad marką Carmageddon w czerwcu 2011 roku. Prawie cztery lata później na PC zadebiutowała odsłona serii o podtytule Reincarnation (przy okazji konsolowej premiery przemianowana na Max Damage). Gra spotkała się z dość chłodnym przyjęciem ze strony branżowych mediów. Średnia ocen na Metacriticu zależnie od wersji waha się od 51% do 54%.

Trzeba przyznać, że THQ Nordic ma słabość do kolekcjonowania różnych marek. Tylko w ostatnich miesiącach wydawca nabył prawa do Kingdoms of Amalur, Alone in the Dark i Act of War. W połowie zeszłego miesiąca pod skrzydła szwedzkiej firmy przeszły także dwa studia - Bugbear Entertainment (Wreckfest, Flatout i Ridge Racer Unbounded) oraz Coffee Stain (Satisfactory, Goat Simulator i Sanctum).


Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze