6
7.02.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

Capcom pyta, czy chcemy sequele Dino Crisis, Onimushy i Okami

Możecie teraz zagłosować na swoją ulubioną serię Capcomu, która być może będzie kontynuowana w przyszłości.


Michał Gąsior

Capcom w swoim internetowym miasteczku zwanym Capcom Town wypuścił ankietę dotyczącą preferencji graczy co do ich tytułów. Japoński producent najwyraźniej chce wybadać grunt i sprawdzić, które z gier mogłyby otrzymać potencjalnie udany sequel. Choć jak sugerują plotki, w kwestii kolejnych Resident Evilów nie czekają na opinię fanów, tylko po prostu tworzą kolejne. To samo tyczy się nowego Monster Huntera ogłoszonego na ubiegłorocznym The Game Awards.

Ankieta nie odbywa się jednak zupełnie „za darmo” – aby ją wypełnić, Capcom prosi nas o parę danych demograficznych, takich jak płeć, data urodzenia czy kraj, w którym mieszkacie. Dodatkowo wymaga podania adresu e-mail oraz rodzaju sprzętu, na którym gramy. Do wypełnienia ankiety zaś zachęca możliwymi do wygrania fantami: kodem do Street Fightera Alpha 2, drewnianymi przypinkami lub katalogiem z różnymi grafikami. Niestety loteria ma dotyczyć tylko Japonii, Tajwanu, Wielkiej Brytanii oraz Kanady (bez Quebecu).

Po przebrnięciu przez wspomniane formalności przechodzicie do samej ankiety i 10 pytań. Wśród nich są takie o nasz ulubiony tytuł Capcomu, czego oczekujemy od jego produkcji i wreszcie: jaki sequel byśmy chcieli zobaczyć. Spośród 20 propozycji mamy te bardziej znane marki jak Street Fighter, Devil May Cry czy Resident Evil. Są też mniej oczywiste produkcje, w tym Okami, Onimusha czy Dino Crisis.

Capcom
Oprócz znanych serii do wyboru mamy także takie tytuły jak Toraware no Paruma czy 1942.

W następnym pytaniu jesteśmy proszeni o wskazanie gry, która według nas zasługuje na remake czy remaster. Tutaj mamy wspomniane Onimushe, ale też Ace Attorney, Megamany czy Breath of Fire. Po wypełnieniu ankiety dostajemy informacje o tym, że jej wyniki będą podane „w późniejszym czasie”. Dodatkowo na nasz mail dostajemy tapetę na telefon i ewentualną informację o wygranej w loterii.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów106

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze